PTTK Legnica


Minione wydarzenia

MIKOŁAJKI 2017

ĆWICZENIE TERENOWE „SZRENICA 2009”

ĆWICZENIE TERENOWE "TRON PRADZIADA" 2008

WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE 2008

ZAWODY KAROLINKA 2008

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

FERIE Z PTTK 2008


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Minione wydarzenia  >>  MIKOŁAJKI 2017

MIKOŁAJKI 2017


Z okazji „mikołajek” legnicki oddział PTTK, tradycyjnie jak co roku, zorganizował wyjazd w góry. W sobotę, drugiego grudnia, prawie dziewięćdziesiątka dzieci i 9 opiekunów, z legnickich szkół - SP 6 i 19 oraz szkoły z Miłkowic, wyruszyła na spotkanie z przygodą. Pierwszym etapem rajdu były Cieplice. Pod czujnym okiem przewodników - Janusza Janczyńskiego i Kazimierza Rosoła grupa zwiedziła miasto i muzeum przyrodnicze. Kolejnym etapem była Szklarska Poręba. Stamtąd szlakiem turystycznym uczestnicy rajdu powędrowali na Halę Szrenicką. Ośnieżonym traktem, z postojem przy wodospadzie Kamieńczyka, dotarli do tego malowniczo położnego schroniska. Wieczorową porą w schronisku zabrzmiał dźwięk dzwonków zwiastujących przybycie upragnionego gościa. Chwilę potem na sali, wśród oczekujących dzieci, pojawił się Mikołaj. Po powitaniu  i wysłuchaniu deklaracji  dzieci, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom, obdarzył je paczkami. Następnego dnia po śniadaniu, przed zejściem do autokarów, znalazł się jeszcze czas na igraszki i zabawy na śniegu.

Nad całością programu i jego realizacją czuwał zespół w składzie Bogusława Grabka - Prezes legnickiego PTTK-u, Piotr Grabka, Zdzisława Janczyńska i Piotr Szymczewski. Dziećmi opiekowała się kadra nauczycieleska - Izabela Uniatowicz-Świerczyńska i Lilianna Derbot z SP 6, Beata Witek, Ewa Tyborowska, Beata Kiełbasa z SP 19 w Legnicy oraz Irena Kowalska i Jolanta Peryt z Miłkowic.

- To były fajne, ciekawe chwile… - Długo będę je pamiętać… - Lubię mikołajki… to słowa dzieci, wspominających te dni. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!