Wyniki wyborów do Rady Miasta Legnicy – dominacja Koalicji Obywatelskiej

Podczas ostatnich wyborów samorządowych do Rady Miasta Legnicy, Koalicja Obywatelska zapewniła sobie dominującą pozycję, zdobywając czternastu przedstawicieli w radzie. Partia Prawo i Sprawiedliwość zdobyła osiem miejsc, natomiast KWW Tadeusza Krzakowskiego będzie reprezentowany przez jednego radnego.

Koalicja Obywatelska zyskała duże poparcie społeczne na poziomie 46,01%, które przekształciło się w czternaście mandatów w radzie. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady miejskiej ośmiu swoich przedstawicieli, co stanowi 28,16% głosów. Komitet Wspierania Wyborców Tadeusza Krzakowskiego, wieloletniego prezydenta Legnicy, uzyskał tylko jedno miejsce w radzie, co odpowiada 11,52% głosów. Porażką dla samego Krzakowskiego było nieuzyskanie reelekcji na stanowisko prezydenta po 22 latach sprawowania funkcji oraz brak miejsca dla niego samego w radzie miasta.

W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Legnica stanie do rywalizacji kandydat Koalicji Obywatelskiej, Maciej Kupaj, który zdobył 47,29% głosów oraz przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Łokaj-Śliwińska, której udaje się uzyskać poparcie na poziomie 25,59%.

W zakończonej kadencji rady miejskiej, Koalicja Obywatelska oraz Komitet Wspierania Wyborców Tadeusza Krzakowskiego reprezentowani byli przez ośmiu radnych. Prawo i Sprawiedliwość miało pięcioro przedstawicieli, a jedno miejsce należało do radnej niezrzeszonej.