PTTK Legnica


ARCHIWUM

BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie

(04-03-2010)
Sprawozdanie z V Konkursu "Znam Powiat Legnicki jak Swój Dom".


Dnia 03.03.2010 r. odbył się w siedzibie PWSZ w Legnicy V edycja Konkursu Krajoznawczego pod nazwą “Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”. Do konkursu zgłosiło się 27 drużyny ( 3 uczniów + opiekun) z następujących szkół:

Szkoły Podstawowe: SP nr 10 w Legnicy, SP w Miłkowicach, SP w Wągrodnie, SP nr 16 w Legnicy, SP nr 9 w Legnicy, SP nr 7 w Legnicy, SP nr 4 w Chojnowie, SP 19 w Legnicy.

Gimnazja:Gimnazjum nr 4 w Legnicy, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 10 w Legnicy, Gimnazjum nr 5 w Legnicy, Gimnazjum nr 11 w Legnicy, Gimnazjum Społeczne TWP w Legnicy, Gimnazjum nr 9 w Legnicy, Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum nr 3 w Legnicy, Gimnazjum nr 2 w Legnicy

Szkoły Średnie: ZS Elektryczno – Mechanicznych w Legnicy, IV LO w Legnicy, ZS Rolniczych w Legnicy, V LO w Legnicy, I LO w Legnicy, Akademickie LO w Legnicy, II LO w Legnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych w Legnicy.

Drużyny 3-osobowe przygotowały plakaty na temat „Wielokulturowość źródłem krajoznawstwa” . Najwyżej ocenione plakaty: Szkoły Podstawowe – SP 16 w Legnicy, Gimnazja – Gimnazjum nr 2 w Legnicy, Szkoły Średnie – II LO w Legnicy. Ponadto indywidualnie rozwiązywali test krajoznawczy składający się z 50 pytań dotyczących powiatu legnickiego oraz rozpoznawali 10 zdjęć obiektów i miejsc ochrony przyrody położonych w naszym powiecie.

Najlepszą znajomością naszego powiatu wykazały się drużyny:

 

Wśród Szkół Podstawowych:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Miłkowicach

 

Wśród Szkół Gimnazjalnych:

1 miejsce – Gimnazjum w Legnickim Polu

2 miejsce – Gimnazjum w Miłkowicach

3 miejsce – Gimnazjum nr 3 w Legnicy


Wśród Szkół Średnich:

1 miejsce – II LO w Legnicy

2 miejsce – IV LO w Legnicy

3 miejsce – I LO w Legnicy


W ramach konkursu odbyła się wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy oraz Palmiarni . Po spacerze w Starostwie Powiatowym w restauracji „Słowianka” uczestnicy zjedli wspólny obiad.

 

Uroczystego podsumowania dokonali prezes Zarządu Oddziału PTTK w Legnicy Aleksander Salamon oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji PWSZ im. Witelona w Legnicy mgr Leszek Gramza.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz puchary. Impreza dotowana była przez Urząd Miasta Legnicy oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy.