PTTK Legnica


Minione wydarzenia

MIKOŁAJKI 2017

ĆWICZENIE TERENOWE „SZRENICA 2009”

ĆWICZENIE TERENOWE "TRON PRADZIADA" 2008

WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE 2008

ZAWODY KAROLINKA 2008

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

FERIE Z PTTK 2008


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Minione wydarzenia  >>  WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE 2008

MŁODZIEŻ LEGNICKIEGO "ENERGETYKA" W ELEKTROWNI PILCHOWICE


 


         13 listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Legnicy uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni wodnej w Pilchowicach. Jej organizacja powierzona została Oddziałowi PTTK w Legnicy w ramach zawartego ze szkołą porozumienia o współpracy.

W elektrowni Pilchowice uczniowie zostali zapoznani przez inżyniera zmiany z podstawowymi parametrami turbin i generatorów pracujących w elektrowni, zasadami ich pracy i regulacji oraz zasadami przyłączania generatorów do krajowej sieci energetycznej, a także z wydarzeniami z historii tego obiektu (budowa, okresy dużych powodzi). Pod opieką pracowników elektrowni zwiedzili halę maszyn, nastawnię i mini wystawę fotograficzną poświęconą elektrowni i zaporze, a pod opieką przewodnika spacerowali po zaporze.

         Interesującym punktem wycieczki była penetracja ruin zamku we Wleniu – średniowiecznej kasztelanii książąt dolnośląskich oraz zwiedzanie średniowiecznej wieży rycerskiej w Siedlęcinie, w której zachowały się malowidła ścienne z okresu jej budowy (I połowa XIV w) należące do unikatowych w skali europejskiej.

         W czasie przejazdu autobusem po trasie Legnica – Złotoryja – Pielgrzymka – Wleń – Pilchowice – Siedlęcin – Jelenia Góra – Świerzawa – Legnica, uczestnicy zostali zapoznani z epizodami historii, rozwoju kulturowego i gospodarczego miejscowości przez który wiodła podróż.

         Niebawem zawiązana współpraca popularnego „Energetyka” z legnickim PTTK zaowocuje kolejnym wyjazdem – tym razem do kopalni i elektrowni w Turoszowie.