Wakacje w Legnicy – jakie atrakcje dla dzieci?

Początek lata to tradycyjnie początek wakacji dla dzieci. Sprawdź, w jaki sposób zorganizować ten czas pociechom, by spędziły go w aktywny i ciekawy sposób.

Kiedy za oknem robi się coraz cieplej oznacza to, że nieuchronnie zbliża się okres wakacyjny. Dla części rodziców może stanowić on drobny problem. Nie każdy z nich ma bowiem pomysł, w jaki sposób zorganizować czas dzieciom, by spędziły go aktywnie i radośnie. Specjalnie dla nich postanowiliśmy przygotować małą ściągę.

Półkolonie dla dzieci

Wiele szkół podstawowych organizuje w okresie letnim kolonie oraz półkolonie dla dzieci. Nie inaczej jest w przypadku szkół w Legnicy. Koszt w przeliczeniu na jeden dzień takiej wyprawy wynosi około dwudziestu złotych. Za półkolonię dziesięciodniową zapłacić należy zatem w uśrednieniu dwieście złotych. Podczas takich wycieczek dzieci zapewnione mają różne atrakcje i zajęcia, które z pewnością je zaciekawią. W trakcie półkolonii organizowane są liczne zajęcia sportowe i fitness, warsztaty artystyczne oraz zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom zdrowych nawyków żywieniowych. Oferta różni się w zależności od szkoły, więc warto zapoznać się z przedstawioną przez placówkę, do której uczęszcza Twoje dziecko.

Atrakcje dla dzieci w Legnicy

Jeśli nie planujesz jednak wysłać swojej pociechy na kolonię, możesz znaleźć wiele ciekawych atrakcji na terenie Legnicy. Do najciekawszych z nich należą: Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Nibylandia, Legnicka Palmiarnia, Jump Heaven, Kąpielisko Kormoran, Park Rozrywki Play City, czy Muzeum Miedzi. Opcji do wyboru jak widać jest całkiem sporo. Warto więc rozplanować wakacje w taki sposób, by można było odwiedzić każde z tych miejsc.