Pozostałe

Sprawdzone sposoby na oszczędzanie

fot. pexels.com

Chciałbyś wybrać się na zagraniczną wycieczkę lub kupić nowy telewizor, jednak nie potrafisz zmotywować się do oszczędzania? Sprawdź, jakie sposoby na oszczędzanie warto zastosować, by odłożyć nieco gotówki.

Rozrzutność następująca zaraz po otrzymaniu wypłaty to zmora wielu Polaków. Oparcie się pokusie zakupowej jest dość często trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. W jaki sposób zaoszczędzić jednak nieco pieniędzy, by móc je odłożyć na jakiś ciekawy cel? Sprawdź kilka skutecznych metod.

Przygotowywanie listy zakupów

Jeśli najwięcej pieniędzy wydajesz podczas spontanicznych zakupów w galerii handlowej lub hipermarketach warto pomyśleć o uprzednim przygotowaniu listy zakupów. Zapisz na małej karteczce lub w notatniku smartfona tylko te produkty, których rzeczywiście potrzebujesz. Unikniesz wówczas kupowania „na zapas” oraz wydawania pieniędzy na rzeczy, które „może kiedyś się przydadzą”. Idąc do galerii handlowej po nowe buty również należy kierować się tą zasadą i wyjść z niej tylko z obuwiem. Nie daj się zwabić wielkim wyprzedażom, które wielkie są tylko z nazwy.

Wyłączanie urządzeń elektronicznych

Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się zasnąć przy włączonym telewizorze z pilotem w ręku. Całonocny seans filmowy, którego i tak nie obejrzysz generuje tylko niepotrzebne koszty. Postaraj się zatem wyłączać urządzenia elektroniczne, z których aktualnie nie korzystasz. Może w skali miesiąca nie przyniesie to znaczących oszczędności, ale w skali roku pozwoli to już uzbierać pokaźna sumkę, którą będzie można zdecydowanie lepiej zagospodarować.

Zastąpienie samochodu rowerem

Rosnące ceny paliwa powinny skłonić Cię do refleksji i poważnego zastanowienia się nad zmianą środka transportu. Jeśli droga do pracy wynosi kilka kilometrów, a jej pokonanie przez wieczne korki zajmuje zbyt dużo czasu, idealnym rozwiązaniem będzie przerzucenie się na rower. Zaoszczędzisz dzięki temu nie tylko sporo pieniędzy, który poszłyby na paliwo, ale też poprawisz swoją kondycję fizyczną i przyczynisz się do poprawy jakości powietrza, nie zanieczyszczając go spalinami.

Powiązane teksty
Pozostałe

Legnica otwarta na Twój dom – okna dopasowane do nowoczesnej technologii

Jesteś estetą, przykładającym ogromną wagę do jakości i walorów wizualnych produktów? Z…
Czytaj dalej
Pozostałe

Czy warto hartować organizm? Jak to robić?

Hartowanie organizmu to czynność, która przez większość z nas jest bagatelizowana, a niesie za…
Czytaj dalej
Pozostałe

Proste sposoby na relaks – znasz je?

Chwila wytchnienia i odpoczynku należy się każdemu z nas i jest nieodłącznym aspektem…
Czytaj dalej