Remont kolejnych kamienic

Renowacje i remonty są w każdym mieście potrzebnym elementem wpływającym na jego wygląd. To właśnie dzięki różnego rodzaju zmianom, a także odnowieniu wielu budynków niejedno miasto nabrało uroku i wygląda dużo lepiej niż chociażby 20 lat temu. Nie inaczej jest w przypadku Legnicy. Stopniowo odnawiane są różnego rodzaju budynki, szczególnie kamienice, które po renowacji mają swój specyficzny urok i przypominają o wyjątkowej architekturze. W mieście zostały już odnowione niektóre z nich, jednak jest jeszcze wiele pracy do wykonania. Przyjrzyjmy się bliżej postępom w pracy oraz temu jakimi udogodnieniami mogą się teraz cieszyć mieszkańcy wybranych kamienic.

Postęp prac remontowych

Od czasu kiedy zapadła decyzja o remoncie legnickich kamienic, prace posuwają się dosyć szybko. Na dzień dzisiejszy jakieś 90% zaplanowanych prac remontowych w wybranych kamienicach jest już na ukończeniu. Chodzi tutaj dokładniej o kamienice przy ulicy Pobożnego 13, 14 i 15. Planowana data skończenia ich remontu jest szacowana na połowę 2022 roku, a więc za parę miesięcy mieszkańcy będą mogli cieszyć się w pełni odnowionymi budynkami. Trzeba przy tym zauważyć, że w poprzednich latach odnowione i odremontowane zostały również inne kamienice przy ulicy Pobożnego, a także w innym miejscach Legnicy.

Co obejmują prace remontowe

Chociaż na pierwszy rzut oka widać dużo lepiej i schludniej wyglądające elewacje, to jednak nie są one jedynym elementem, które podlegał remontowi. Władze miasta chciały zadbać nie tylko o wygląd zewnętrzny kamienic, ale również o komfort mieszkania w nich, osób które posiadają tam swoje lokum lub je wynajmują. Dlatego też remontowi poddano klatki schodowe, które bardzo różnią się od swojej wersji sprzed remontu. Poza tym zadbano również o inne części wspólne wspomnianych budynków. W praktyce oznacza to, że wyremontowano i uszczelniono dachy, a także dokonano wymiany okien, drzwi oraz instalacji. Blok został również ocieplony, co z pewnością będzie miało przełożenie na niższe rachunki mieszkańców za ogrzewanie.