Nowy plac zabaw

Zadbanie o dzieci i zapewnienie im możliwości odpowiedniej bezpiecznej zabawy jest jednym z ważniejszych czynników za jakie odpowiada każde przedszkole. Do tej pory Miejskie Przedszkole nr 14 przy ulicy Kubusia Puchatka nie posiadało swojego placu zabaw, gdzie dzieci mogłyby spędzać słoneczne dni. Sytuacja ta jednak się zmieniła i obecnie od kilku dni legniczanie mogą cieszyć się nowo powstałym placem zabaw. Jest to o tyle istotne, że w czasie który dzieci spędzają w przedszkolu będą mogły skorzystać z tej atrakcji znajdującej się na świeżym powietrzu. Oczywiście, na takie zabawy trzeba będzie poczekać do wiosny, jednak sam fakt powstania placu zabaw jest sporym krokiem naprzód.

Powstanie placu zabaw

Projekt istniał już od pewnego czasu, jednak zastanawiano się skąd wziąć na niego środki. Udało się je uzyskać z Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród przedstawionych projektów na wykorzystanie wspomnianych środków znalazł się między innymi projekt placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu numer 14. Projekt wygrał z innymi dzięki uwzględnieniu wielu szczegółów, a także samemu faktowi, że plac zabaw był dość pilną potrzebą. Niedługo po zapadnięciu decyzji o przeznaczeniu na projekt środków z Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, rozpoczęły się prace budowlane, które doprowadziły do powstania obiektu w formie w jakiej możemy go obserwować obecnie.

Zakres prac na nowym placu zabaw

Sam projekt, a co za tym idzie, prace, które należało wykonać, były dość obszerne. Obejmowały one między innymi położenie kostki brukowej na wydzielonym i określonym wcześniej obszarze znajdującym się na tarasie, a także na drodze prowadzącej z tarasu na plac zabaw. Kolejnym krokiem było dowiezienie piasku i rozsypanie go w miejscu, gdzie miał powstać plac zabaw. Kiedy powierzchnia była już przygotowana, przystąpiono do przewiezienia oraz montażu urządzeń, które będą służyć dzieciom do zabawy. Wśród nich znalazły się bujaki, zjeżdżalnia, ruchome przejście, huśtawki, a także karuzela.