Opony letnie 185/65 r15 – jak dopasować rozmiar do swojego samochodu?

Podstawowym kryterium wyboru opony, pomijając nazwę producenta, jest jej rozmiar, wyeksponowany na boku produktu. Informacja na temat właściwych wymiarów ogumienia znajduje się w specyfikacji technicznej pojazdu, można też sugerować się oznaczeniami zużytych opon podlegających wymianie. Trzeba pamiętać, że niewłaściwie dobrane opony pogorszą komfort jazdy, obniżą poziom bezpieczeństwa na drodze, a w skrajnej sytuacji będą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

SPIS TREŚCI

 • Dlaczego ważny jest dobór właściwego rozmiaru opon letnich 185/65 R15?
 • Ranking najlepszych propozycji opon letnich 185/65 R15
 • Nowe opony letnie 185/65 R15 – poznaj ceny i wybierz wysokiej jakości produkty

Dlaczego ważny jest dobór właściwego rozmiaru opon letnich 185/65 R15?

Niewłaściwie dobrana opona w kontekście jej rozmiaru bardzo szybko ulegnie zniszczeniu, a w skrajnym przypadku może dojść nawet do zsunięcia się ogumienia w trakcie jazdy.

Co oznaczają poszczególne symbole na oponie 185/65 R15?

Pierwsza liczba w zestawieniu odnosi się do szerokości opony, podana jest w milimetrach. Kolejna oznacza stosunek procentowy wysokości boku opony do jej szerokości. Litera„R” symbolizuje oponę radialną, a następująca po nie liczba to średnica felgi mierzona w calach.

Innymi słowy, opona dostępna na stronie https://noweopony.pl/opony/letnie/185/65/r15 nosząca symbol 185/65 R15 oznacza produkt o szerokości 185 mm, profilu 65%, pasującą na felgi o średnicy 15 cali. Oznaczenie określa opony letnie, opony zimowe i opony całoroczne. Nabywając opony, warto wykorzystać możliwość montażu, o ile jest dostępna w punkcie sprzedaży.

Ranking najlepszych propozycji opon letnich 185/65 R15 

Jakie opony są najlepsze? Aby ułatwić Wam wybór, pokusiliśmy się o ranking obejmujący trzy pierwsze pozycje, który bazuje na opiniach użytkowników oraz popularności opon. Pod uwagę brana jest także cena katalogowa oraz jej stosunek do jakości opony.

Opony klasy premium:

 1. Bridgestone Turanza T005;
 2. Michelin PRIMACY 4;
 3. Yokohama BluEarth-Es ES32.

Opony klasy średniej:

 1. Uniroyal RainExpert 5;
 2. Firestone ROADHAWK;
 3. BFGoodrich ADVANTAGE.

Opony klasy ekonomicznej:

 1. Dębica PRESTO HP 2;
 2. Barum BRAVURIS 5HM;
 3. Kormoran ROAD PERFORMANCE.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Wam podjąć najlepsze decyzje zakupowe.

Nowe opony letnie 185/65 R15 – poznaj ceny i wybierz wysokiej jakości produkty 

Zakup opon samochodowych jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym, ponieważ od poprawnego wyboru ogumienia zależy bezpieczeństwo samego kierowcy, jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Z tych powodów opony należy nabywać wyłącznie w profesjonalnych sklepach online lub stacjonarnych, gdzie oprócz parametrów opon, podana jest wyraźnie na wideo cena katalogowa. Koszt zakupu można znacząco obniżyć, korzystając z promocji i wyprzedaży. Nie bez znaczenia jest także darmowa dostawa. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na wspólny wyjazd z najbliższymi. W każdym razie nie warto przepłacać, skoro jest okazja kupić komplet opon taniej nawet o kilkaset zł szt.