Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

Do śmiertelnego zdarzenia doszło na przejściu zlokalizowanym przy ulicy Wolności 214 w Jeleniej Górze w nocy z 1 na 2 maja. W miejscu tym został potrącony 32-letni mężczyzna, działania na miejscu tragicznego zdarzenia trwały kilka godzin. Do wypadku, w którym uczestniczył pieszy, doszło w nocy z 1 na 2 maja 2023 roku w Jeleniej Górze. Około godziny 23.00 na przejściu przy ulicy Wolności, w pobliżu budynku nr 214, został potrącony mężczyzna. 32-latek próbował przejść przez ulicę w wyznaczonym miejscu, ale nie został zauważony przez 19-letniego kierowcę. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że mężczyzna był w tym czasie w drodze do pracy.

Ratownicy medyczni przeprowadzili reanimację ofiary na miejscu zdarzenia, po czym w stanie krytycznym przewieźli ją do szpitala. Niestety, ostatecznie uległ on swoim obrażeniom, o czym poinformowała Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Młodemu kierowcy, jak wspomniano, pobrano krew do badań. Ze wstępnych obserwacji na miejscu wypadku wynika, że nie był on pod wpływem alkoholu. Stróże prawa spędzili na miejscu kilka godzin, zbierając dowody katastrofy.

Zgodnie ze zwyczajem, nadal apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy, szczególnie przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. Dla pieszych kluczowe jest zachowanie czujności i stosowanie się do właściwych wytycznych.