Legnica – dlaczego warto tu zamieszkać?

Legnica to miasto położone na terytorium Dolnego Śląska. Krzyżują się tu istotne szlaki komunikacyjne, między innymi droga krajowa nr 3 oraz autostrada A4, która prowadzi z zachodu Europy aż na Ukrainę. Legnica znajduje się 200 km od Berlina i 75 km od Wrocławia. Dużym atutem jest bliskość granicy z Niemcami oraz Czechami – odpowiednio 90 i 70 km.

Legnica zaraz obok Wałbrzycha i Jeleniej Góry pełni dominującą rolę w województwie dolnego śląska. Miasto zajmuje 56,3 km2 powierzchni i zamieszkuje tu ok. 104 tys. osób.

Historia Legnicy

Legnica posiada barwną i bogatą historię. Była centrum wielu zdarzeń, o czym świadczyć mogą liczne zabytki z różnych epok, a także zapiski w kronikach. Obecnie jest to nowoczesne miasto z szeroką ofertą kulturalną i gospodarczą oraz infrastrukturą miejską, która cieszy się uznaniem wśród mieszkańców. Na uwagę zasługuje także bogata oferta edukacyjna – na terenie Legnicy mieści się 7 uczelni wyższych.

Infrastruktura Legnicy

Legnica nie od dzisiaj stanowi bardzo ciekawe miejsce dla inwestorów. Bogate rezerwy źródeł energii oraz wody, czy system oczyszczania miasta stanowi o jej atrakcyjności i dużym potencjale rozwoju. Miasto cieszy się dużym zainteresowaniem i coraz więcej ludzi chce tu mieszkać. W zasięgu ręki dostępne są tutaj niemal wszystkie branże usługowe i handlowe.

Nie brakuje tutaj także wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przykładem może być Festiwal „Srebro”, „Święto ogórka”, Międzynarodowa Wystawa „Satyrykon”. Fani sportu z pewnością docenią liczne obiekty sportowe oraz z pewnością zainteresują się rozgrywkami I ligowej Miedzi Legnica.

Atuty Legnicy

Miasto to ciągle się rozwija i ze względu na swoją bogatą infrastrukturę i rezerwy biologiczne ma bardzo duży potencjał. Dlaczego warto tu zamieszkać? Oto kilka istotnych powodów:

  • Międzynarodowe imprezy,
  • Dbałość o ochronę środowiska,
  • Dobrze rozwinięta infrastruktura,
  • Duży potencjał gospodarczy,
  • Młode i wykształcone społeczeństwo.