Obiekty sportowe w Legnicy

Legnica to miasto o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Dostępne są tutaj liczne lokale usługowe i handlowe. W tym miejscu znajdziemy także bardzo różnorodną infrastrukturę sportową, z której na co dzień korzystają mieszkańcy Legnicy. Lista takich obiektów znajduje się poniżej.

Obiekty sportowe w Legnicy

Miasto słynie z wielu obiektów, które służą do rekreacji i rozrywki. Wśród nich niewątpliwie najbardziej popularnymi są stadiony piłkarskie – Stadion Miejski im. Orła Białego oraz boiska treningowe i lekkiej atletyki, a także stadion przy ul. Grabskiego. Młodzi fani futbolu z pewnością doceniają możliwość rozgrywania meczów na kompleksie boisk piłkarskich przy ul. Sportowców.

Na terenie Legnicy znajdziemy także obiekty, które administrowane są przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. To między innymi: hala sportowa wraz z siłownią przy ul. Głogowskiej, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Lotniczej, basen odkryty przy ul. Radosnej, baseny kryte Bąbelek i Delfinek. Sala sportowa przy ul. Sejmowej, korty tenisowe przy ulicy Sejmowej i Ogrodowej.

Amatorzy aktywności na świeżym powietrzu mogą korzystać z dwóch parków kalistenicznych, które mieszą się na terenie Parku Bielańskiego oraz w Parku Miejskim.

Skaterzy ćwiczą swoje umiejętności w najnowocześniejszym i największym skateparku w Parku Bielańskim.

Dla miłośników jazdy na łyżwach dostępne jest sztuczne lodowisko przy ul. Sejmowej.

Place zabaw i mini boiska w Legnicy

Nie można także wspomnieć o innych, mniejszych obiektach sportowych rozsianych po całym mieście. Jest to na przykład tor łuczniczy przy ul. Radosnej. Oprócz tego mieszkańcy mają do dyspozycji liczne place zabaw i boiska wielofunkcyjne, które spotkamy na terenach osiedli mieszkaniowych. Można tam korzystać do woli z placów stworzonych do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, czy tenis stołowy.