Sport

Obiekty sportowe w Legnicy

Legnica to miasto o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Dostępne są tutaj liczne lokale usługowe i handlowe. W tym miejscu znajdziemy także bardzo różnorodną infrastrukturę sportową, z której na co dzień korzystają mieszkańcy Legnicy. Lista takich obiektów znajduje się poniżej.

Obiekty sportowe w Legnicy

Miasto słynie z wielu obiektów, które służą do rekreacji i rozrywki. Wśród nich niewątpliwie najbardziej popularnymi są stadiony piłkarskie – Stadion Miejski im. Orła Białego oraz boiska treningowe i lekkiej atletyki, a także stadion przy ul. Grabskiego. Młodzi fani futbolu z pewnością doceniają możliwość rozgrywania meczów na kompleksie boisk piłkarskich przy ul. Sportowców.

Na terenie Legnicy znajdziemy także obiekty, które administrowane są przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. To między innymi: hala sportowa wraz z siłownią przy ul. Głogowskiej, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Lotniczej, basen odkryty przy ul. Radosnej, baseny kryte Bąbelek i Delfinek. Sala sportowa przy ul. Sejmowej, korty tenisowe przy ulicy Sejmowej i Ogrodowej.

Amatorzy aktywności na świeżym powietrzu mogą korzystać z dwóch parków kalistenicznych, które mieszą się na terenie Parku Bielańskiego oraz w Parku Miejskim.

Skaterzy ćwiczą swoje umiejętności w najnowocześniejszym i największym skateparku w Parku Bielańskim.

Dla miłośników jazdy na łyżwach dostępne jest sztuczne lodowisko przy ul. Sejmowej.

Place zabaw i mini boiska w Legnicy

Nie można także wspomnieć o innych, mniejszych obiektach sportowych rozsianych po całym mieście. Jest to na przykład tor łuczniczy przy ul. Radosnej. Oprócz tego mieszkańcy mają do dyspozycji liczne place zabaw i boiska wielofunkcyjne, które spotkamy na terenach osiedli mieszkaniowych. Można tam korzystać do woli z placów stworzonych do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, czy tenis stołowy.

Powiązane teksty
Sport

Bieganie w zimowych miesiącach. Jak się do tego przygotować?

Scena za oknem w zimny, ponury dzień może nie wyglądać na idealne warunki do biegania. Ale tylko…
Czytaj dalej
Sport

Jak poprawnie jezdzic na rowerze?

Na nasze wyniki kolarskie składają się między innymi szybkość, wytrzymałość oraz siła…
Czytaj dalej
Sport

Bieganie w upalne dni – o czym należy pamiętać?

Upalne, letnie dni to zmora większości biegaczy. Mało który sportowiec lubi bowiem trenować na…
Czytaj dalej