Bieganie w upalne dni – o czym należy pamiętać?

Upalne, letnie dni to zmora większości biegaczy. Mało który sportowiec lubi bowiem trenować na zewnątrz, kiedy temperatura powietrza przekracza trzydzieści stopni w cieniu. W jaki sposób radzić sobie z taką pogodą? Przeczytaj i przekonaj się sam.

Regularne uprawianie sportu niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Nie warto zatem rezygnować z aktywności fizycznej latem, jednak należy pamiętać o kilku istotnych zasadach, których przestrzegać należy w upalne, wakacyjne dni. Oto kilka z nich.

Nawodnienie organizmu

Bardzo ważnym zadaniem przed rozpoczęciem aktywności fizycznej jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wypicie szklanki wody przed bieganiem, zwłaszcza w upalne dni jest niezbędne, by nie odwodnić się podczas ćwiczeń. Na dłuższe jednostki treningowe należy również zabrać małą butelkę z wodą lub izotonikiem i co kilkanaście minut dostarczać do organizmu tej niezbędnej mu substancji.

Bieganie wieczorem

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu wieczorem, przełóż swój trening właśnie na tę porę dnia. Panują wówczas zdecydowanie niższe temperatury, dzięki czemu Twój organizm będzie pracował wydajniej, co przełoży się na jakość wykonywanych ćwiczeń.

Strój do biegania latem

W upalne dni postaw na krótkie szorty i przewiewną koszulkę na ramiączkach. Zadbaj, by były one wykonane z lekkiego i oddychającego materiału, w przeciwnym wypadku przykleją się do Twojego ciała potęgując tylko uczucie zmęczenia i dyskomfortu