Społeczność Legnicy ponownie trenuje samoobronę dzięki drugiej edycji Rodzinnego Kursu „Waleczne Lwy”

Organizowane w Legnicy, wydarzenie o nazwie Rodzinny Kurs Samoobrony „Waleczne Lwy” zaplanowano na dzień 18 listopada 2023 roku. To okazja dla mieszkańców miasta i ich rodzin do nauki i praktyki technik samoobrony. Jest to druga edycja tego kursu, co świadczy o jego popularności wśród lokalnej społeczności.

Inicjatywa ta ma swoje źródło w działaniach Urzędu Miasta Legnica oraz Klubu Sztuk Walki Shodan. Wszystko to jest częścią większej kampanii zatytułowanej „Zdrowa Legnica: Zdrowie w każdym wieku”, która koncentruje się na poprawie zdrowia i kondycji mieszkańców miasta.

Ważną rolę w tej kampanii odgrywa również KGHM Polska Miedź SA, który jest partnerem współpracującym z Urzędem Miasta i Klubem Shodan. Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby rodzin mieszkających na terenie Legnicy, a udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. Chętni mogą jednak zarejestrować swój udział, co jest zalecane ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Drugą edycję Rodzinnego Kursu Samoobrony „Waleczne Lwy” przeprowadzi się w hali sportowej OSiR, znajdującej się przy ulicy Sejmowej 3a. Inicjatywa ta zdobyła duże uznanie mieszkańców Legnicy w roku poprzednim, co skłoniło organizatorów do kontynuacji projektu.