Seria napadów na sklepy w Legnicy zakończona aresztowaniem podejrzanego

Sąd w Legnicy podjął decyzję o tymczasowym uwięzieniu na okres trzech miesięcy mężczyzny, którego podejrzewa się o dokonanie sześciu napadów na lokale handlowe położone na terenie tego miasta. Oskarżony terroryzował pracowników tych miejsc za pomocą metalowej rurki bądź noża, a następnie zabierał sobie pieniądze z kasy. Wobec podejrzanego może zostać wymierzona kara do lat 15 pozbawienia wolności.

Aleksandra Pieprzycka, aspirant policji, przekazała informację, że w niedawnych dniach legnicka policja miała do czynienia z serią zgłoszeń o napadach na mniejsze sklepy usytuowane w granicach miasta. Zgłaszające osoby opisywały sytuacje, w których zamaskowany mężczyzna wchodził do sklepu i terroryzował personel.

– Mężczyzna stosował przemoc fizyczną wobec sprzedawców, a w niektórych sytuacjach w swoich dłoniach trzymał przedmioty przypominające nóż lub metalową rurkę. Groził śmiercią lub poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, co prowadziło do sparaliżowania pracowników sklepu ze strachu. Następnie próbował albo bezpośrednio zabierał gotówkę znajdującą się w kasie sklepu i uciekał. Policjanci byli zdeterminowani, aby jak najszybciej odnaleźć sprawcę – relacjonuje funkcjonariuszka.

Dodatkowo wyjaśniła, że mężczyzna w wieku 38 lat został zatrzymany tuż po ostatnim zarejestrowanym napadzie. Doszło do niego 2 września, w sobotę. Napastnik przystawił kasjerce metalową rurkę do gardła i zabrał z kasy tysiąc złotych.