Przedłużający się remont basenu Bąbelek w Legnicy. Nowa pływalnia dopiero na wiosnę

Miłośnicy aktywności wodnych z Legnicy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem napotkali na nieprzyjemne opóźnienia. Jeszcze na początku poprzedniego miesiąca, listopada, przekazywaliśmy informację o nieznacznej zwłoce w pracach remontowych prowadzonych na jednym z dwóch miejskich basenów nazwanym „Bąbelek”. Wówczas wydawało się, że renowacja zostanie ukończona jeszcze przed okresem świątecznym. Obecna sytuacja jest jednak odmienna, gdyż prezydent Legnicy właśnie ogłosił oficjalnie, że prace dobiegną końca znacznie później – dopiero z nadejściem wiosny.

W mieście rozważana jest także możliwość zbudowania trzeciego krytego obiektu przeznaczonego do pływania. Choć pomysł ten jest brany pod uwagę, konkretnych szczegółów dotyczących tej inwestycji urzędnicy nie udostępnili jeszcze opinii publicznej.

Przypominając wcześniejszą informację sprzed miesiąca, słowa Piotra Seiferta, rzecznika prasowego legnickiego ratusza, brzmiały następująco: „Umowny termin zakończenia robót budowlanych dotyczących przebudowy krytego basenu Bąbelek wyznaczony był na 5 grudnia bieżącego roku. Przedłużenie terminu prac jest konsekwencją powiększenia zakresu robót budowlanych” – wyjaśniał.