Śledztwo w sprawie potencjalnego zagrożenia wynikającego z awarii gazociągu na ulicy Karlińskiego w Legnicy

Prokuratura zainicjowała postępowanie śledcze, które dotyczy incydentu związanego z ujawnieniem się gazu na terenie budowy, prowadzonej na zlecenie miejskich władz, przy ulicy Karlińskiego w Legnicy. Ten niepokojący incydent miał miejsce ostatniej niedzieli. W wyniku tego wypadku, aż czterdziestu mieszkańców zamieszkujących pobliskie budynki musiało zostać natychmiastowo ewakuowanych. Na szczęście, sytuacja nie eskalowała do stopnia wybuchu.

Włączenie się prokuratury nastąpiło z urzędu, bez konieczności otrzymywania zgłoszeń. Zadaniem śledczych jest ustalenie, czy doszło do tego niefortunnego zdarzenia na skutek niedbałości lub zaniedbań ze strony kogoś. Na dodatek, jest to już drugi raz, gdy gazociąg w tym konkretnym miejscu uległ uszkodzeniu.

Według wstępnych informacji wynikających ze śledztwa, przyczyną awarii gazociągu było osunięcie się ziemi w wykopie. Jednakże warto zauważyć, że prace związane z rozkopaniem tej ulicy rozpoczęły się na początku aktualnego roku i od tamtej pory nie zaobserwowano tam większego postępu.

Śledztwo jest prowadzone w kontekście możliwości spowodowania bezpośredniego zagrożenia eksplozją, która mogłaby narażać życie i zdrowie wielu osób.