Policja złapała 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw w Legnicy

Kilka przestępstw, w tym kradzież telefonu komórkowego z lokalnego sklepu, doprowadziło do aresztowania 20-letniego mieszkańca Legnicy. Młody człowiek nie tylko włamywał się do samochodów – trzy razy w styczniu, ale również był zaangażowany w szereg innych nielegalnych działań. Został postawiony przed sądem z aż 16 zarzutami.

15 stycznia, policjanci z Legnicy zatrzymali tego młodego przestępcę, który jest teraz podejrzewany o wiele więcej niż tylko jedna kradzież telefonu. Więcej informacji ujawniło, że był on również odpowiedzialny za inną serię kradzieży sklepowych, nielegalne przejęcie znalezionej karty bankowej, a także liczne oszustwa. Wszystko to działo się na terenie miasta.

Młoda aspirant Anna Tersa z legnickiej komendy potwierdziła, że podczas aresztowania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli dokumenty samochodu, które były wynikiem jednego z jego wcześniejszych włamań.

Ale to nie koniec listy przestępstw tego 20-latka. Udowodniono mu również oszustwo na szkodę własnej babci. Wykorzystując internet, zawarł umowy z firmą telekomunikacyjną na zakup sprzętu elektronicznego, podając dane swojej niczego nieświadomej babci.