Oskarżony o serię napadów rabunkowych w Legnicy – grozi mu 20 lat pozbawienia wolności

Prokuratura w Legnicy sformułowała zarzuty przeciwko Łukaszowi Z., który jest podejrzany o dokonanie oraz próbę przeprowadzenia napadów rozbojowych na różne sklepy. Został on oskarżony, że zastraszając sprzedawczynie nożem, próbował zrealizować swoje zbrodnicze zamiary. Dodatkowo, podczas jednej z prób rabunków w prywatnym mieszkaniu, mężczyzna brutalnie zaatakował kobietę, dusząc ją i uderzając w głowę. Jeśli będzie uznany za winnego, grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Legnicka prokuratura przygotowała akt oskarżenia, obejmujący szereg przestępstw, które miały miejsce od czerwca do września bieżącego roku.

Według dokumentów sądowych, pierwsze przestępstwo miało miejsce w czerwcu, kiedy to Łukasz Z. rzekomo wszedł do jednego z mieszkań w Legnicy z zamiarem dokonania rabunku. Podczas tego incydentu oskarżony zaatakował kobietę, dusił ją i uderzył w głowę. Ofiara była jednak zdolna się obronić i uciec z miejsca zdarzenia.

Po tym incydencie, Łukasz Z. przestawił swoje działania na małe sklepy w Legnicy. Korzystając z brutalnej siły fizycznej, zastraszał zatrudnione w tych punktach handlowych kobiety, grożąc im nożem, który miał przy sobie. Podejrzany wykorzystywał też przedmioty przypominające broń, zagrażał użyciem gazu pieprzowego i używał metalowej rurki do zastraszenia jednej z ofiar.

W efekcie działań Łukasza Z., trzy sklepy w Legnicy straciły prawie 6 tysięcy złotych. Nie udało mu się jednak dokonać kradzieży w dwóch innych sklepach – został odstraszony przez sprzedawczynie oraz klientów, którzy niespodziewanie weszli do sklepu.