Nowa Lewica zatwierdziła listy wyborcze

Po gruntownych rozmowach, Zarząd Nowej Lewicy w Legnicy podjął decyzję o zatwierdzeniu list wyborczych do Sejmu oraz Senatu. Decyzja ta zapadła w piątek, po długich dyskusjach. W wielu okręgach, osoby zajmujące pierwsze miejsca na listach będą dotychczasowymi posłami, co pokazuje, że partia ma zaufanie do swoich liderów.

Sytuacja wygląda jednak inaczej w przypadku okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Przywódca Zarządu Wojewódzkiego Nowej Lewicy we Wrocławiu, Arkadiusz Sikora, został mianowany numerem 1 na liście wyborczej. Z kolei dotychczasowy poseł Robert Obaz wystartuje w wyborach z drugiego miejsca na liście.

Warto również wspomnieć, że obecna posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska nie będzie ubiegała się o reelekcję w Sejmie, a raczej spróbuje zdobyć miejsce w Senacie. To pokazuje dążenie partii do utrzymania silnej reprezentacji zarówno w Sejmie, jak i Senacie.

Planowane jest, że Łącznie 920 osób wystartuje z list Nowej Lewicy. To pokazuje skalę zaangażowania i determinacji partii do walki o wpływy na scenie politycznej.