Mistrzostwa Polski w łucznictwie w Legnicy – finały w otoczeniu fontanny multimedialnej

W wyjątkowo malowniczych i niecodziennych warunkach natury, finałowe zmagania Mistrzostw Polski seniorów w łucznictwie odbyły się w Legnicy. Kibice mieli jedyną okazję do podziwiania najlepszych łuczników z kraju, którzy rywalizowali w tle fontanny multimedialnej. Sceneria zrobiła ogromne wrażenie nie tylko na obserwatorach, lecz również na samych zawodnikach.

Chociaż szum wody mógł stanowić pewną przeszkodę dla strzelców, to oni nie skarżyli się na te warunki. „Podczas strzału cała moja uwaga skupiała się na tym, aby był on jak najbardziej precyzyjny” – wyznała Magdalena Śmiałkowska. Ta zawodniczka reprezentująca klub Społem Łódź mogła cieszyć się ze zdobycia złotego medalu. W decydującym pojedynku pokonała Wioletę Myszor z klubu Łucznik Żywiec.

Wśród panów natomiast to Piotr Starzycki okazał się być najlepszym. Łucznik reprezentujący barwy Marymontu Warszawa triumfował nad Konradem Kupczakiem z Łucznika Żywiec po emocjonującej dogrywce. Decydowały niewielkie odległości, dosłownie milimetry.

Mistrzostwa trwały przez trzy dni w Legnicy. Pierwsze dwa dni konkurencji, czyli piątek i sobota, rozegrano na stadionie sportowym, natomiast niedzielne finały miały miejsce przy fontannie multimedialnej.