Mieszkańcy Legnicy zjednoczyli się w celu wygranej w Plebiscycie Miast

Podczas ostatnich chwil głosowania w Plebiscycie Miast, mieszkańcy Legnicy nie ustępowali miejsca, walcząc o triumf w tym charytatywnym wydarzeniu. Zdecydowali się połączyć siły, aby zdobyć atrakcyjne nagrody i przeprowadzić projekt, który jest dla nich istotny i łączy pokolenia. Na skutek ich wysiłków, miejskie schronisko dla zwierząt bezdomnych będzie mogło korzystać z energii fotowoltaicznej. Dodatkowo, młodzież również odniesie korzyści z tej wygranej.

Za nami już piętnasta edycja akcji „Świeć się z Energą”. W pierwszej fazie tej akcji, spośród 234 zgłoszonych miast, internauci wyłonili 16 finalistów. Następnie ci finaliści rywalizowali o prestiżowy tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz o pulę nagród o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Walczono do ostatniej chwili, nieprzewidywalność tego plebiscytu trzymała wszystkich w napięciu. Mieszkańcy Legnicy okazali się być najbardziej zaangażowani, oddając ponad 45 tysięcy głosów, a tym samym wyprzedzając Chełm o ponad 2600 głosów.

– Zwycięstwo w akcji „Świeć się z Energą” to idealny przykład na to, jak mieszkańcy Legnicy potrafią działać razem dla dobra wspólnej sprawy. W promocję miasta zaangażowały się lokalne media, organizacje pozarządowe, szkoły, kibice, wolontariusze i miłośnicy zwierząt. Wiemy również, że naszymi działaniami inspirowaliśmy przyjaciół naszego miasta oraz osoby, które szczególnie cenią świąteczne oświetlenie Legnicy. Wszystkim chciałbym podziękować za zaangażowanie i gratuluję Chełmowi zaciętej rywalizacji – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Warto przypomnieć, że awansując do finału, Legnica zdobyła bon na zakup sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Mimo to, nie ustąpili i zawalczyli o główną nagrodę – dodatkowe 40 tysięcy złotych przeznaczonych na sprzęt AGD i instalację fotowoltaiczną, ufundowaną przez Energię Obrót.