Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy przeprosił za zły stan nawierzchni ulic

Na profilu Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) w Legnicy na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym przepraszają oni za obecny, niedostateczny stan dróg miejskich. W komunikacie informują również, że zespół utrzymania dróg codziennie naprawia uszkodzenia.

ZDM wyraził pełne zrozumienie dla frustracji kierowców narzekających na warunki drogowe w Legnicy. Potwierdzili, że są świadomi skali problemu oraz niewygód dla mieszkańców miasta, które nasiliły się po ustąpieniu zimowej pogody.

Podkreślili, że ciągłe zmiany temperatur podczas zimy przyczyniają się do szybkiego niszczenia najstarszych fragmentów bitumicznej nawierzchni, które są już kilkadziesiąt lat i wymagają kompleksowej renowacji lub gruntownego remontu. Zaznaczyli również, że gwałtowne wahania temperatur blisko zera stopni są bardziej szkodliwe dla asfaltowych nawierzchni niż stałe – nawet bardzo niskie – mrozy.

ZDM chciał przypomnieć, że prace drogowe są uzależnione od dwóch kluczowych czynników: obecnych warunków pogodowych oraz względów technologicznych, takich jak dostępność masy asfaltowej. W styczniu była ona mocno ograniczona z powodu przerw w działalności większości wytwórni.