Jaki magazyn można wynająć w Legnicy?

Bezpośrednią alternatywą dla wynajmu obiektu magazynowego we Wrocławiu są magazyny w Legnicy. To położone na zachód od Wrocławia miasto liczące około 100 tysięcy mieszkańców jest dobrze skomunikowane ze stolicą Dolnego Śląska poprzez autostradę A4, a od niedawna również z północą i południem przez drogę ekspresową S3. Dostęp do dróg szybkiego ruchu biegnących z zachodu na wschód i z północy na południe sprawia, że Legnica stała się atrakcyjnym miejscem do budowy magazynów pod wynajem.

Nowe legnickie magazyny

Większość nowych obiektów magazynowych i produkcyjnych w Legnicy powstała na południu miasta, w okolicach węzła drogowego znajdującego się nieopodal Nowej Wsi Legnickiej, po północnej stronie autostrady A4. Do budowy przewidziane są również nowe obiekty magazynowe w Legnicy. Deweloperami odpowiedzialnymi za ich powstanie mają być najwięksi gracze na rynku nieruchomości przemysłowo-magazynowych w Polsce, takie firmy jak Panatonii i 7R, przy czym nowy park magazynowy 7R ma powstać nie na południe, a na północy miasta, w pobliżu drogi ekspresowej S3. Powstanie nowej drogi ekspresowej biegnącej od Szczecina do granicy z Czechami, której fragment przebiega po zachodniej stronie Legnicy, w znaczący sposób zwiększyło atrakcyjność miasta. W przyszłości nowe magazyny w Legnicy prawdopodobnie będą budowane właśnie w tym miejscu, tuż przy drodze ekspresowej S3.

Standard magazynów na wynajem w Legnicy

Podobnie jak w przypadku nowoczesnych magazynów zlokalizowanych w innych regionach kraju, również nowe magazyny w Legnicy charakteryzują się najwyższym standardem wykończenia i wyposażenia. To obiekty przystosowane do obsługi firm działających w różnych branżach, które można szybko przystosować do wymogów operatorów logistycznych, firm handlowych i produkcyjnych. Przedsiębiorca wynajmujący magazyn na terenie Legnicy zyskuje dostęp do obiektu wyposażonego w niezawodne zabezpieczenia przeciwpożarowe, z monitoringiem, energooszczędnym oświetleniem, prywatnym placem manewrowym i miejscami postojowymi dla ciężarówek. Zwykle jest to obiekt z dostępem do nowej infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej, sieci wodociągowej i kanalizacji.

Rynek nieruchomości magazynowych w Legnicy nie jest jeszcze zbyt mocno rozwinięty, ale w planach jest budowa kilku nowych obiektów, które mogą zmienić tę sytuację. Przedsiębiorcy, którzy już dziś chcieliby wynająć nowy magazyn na terenie miasta lub w jego okolicach, powinni skorzystać z pomocy firmy doradczej, która ma dostęp do aktualnych ofert, zna rynek i może pomóc w przygotowaniu projektu BTS, gdy najemca jest zainteresowany budową nowego magazynu od podstaw.