Incydent w Legnickiej galerii handlowej: Mężczyzna groził ochronie pistoletem

W Legnicy, minionego miesiąca, miało miejsce zdarzenie, które zaskoczyło wielu mieszkańców. Mężczyzna będący na przypominał pistolet skierowany ku ochroniarzom jednego z centrów handlowych. Próba kradzieży w sklepie zakończyła się ucieczką i groźbami wobec personelu ochrony. Złodziej to 29-letni recydywista, którego po aresztowaniu czeka teraz możliwość spędzenia nawet 15 lat za kratami.

Ten niecodzienny incydent rozegrał się w jednym z sklepów znajdujących się na terenie galerii handlowej. Sprawca, mężczyzna w wieku 29 lat, próbował wykraść kilka par okularów oraz buty, ukrywając je w swoim plecaku. Kiedy zdał sobie sprawę, że jest monitorowany przez pracowników ochrony, podjął decyzję o ucieczce. Podczas tejże ucieczki porzucił skradzione przedmioty, lecz w pewnym momencie wyjął z plecaka coś co wyglądało jak broń i wymierzył ten przedmiot w stronę pracowników ochrony.

29-letni mężczyzna nie był łatwy do odnalezienia przez policję, ponieważ często zmieniał miejsce pobytu i nie przebywał na stale pod adresem zameldowania. Kiedy funkcjonariusze ustalili jeden z możliwych adresów sprawcy, postanowili go sprawdzić. Okazało się, że ich przypuszczenia były trafne. W środę rano zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań na Fabrycznej. Po zatrzymaniu trafił on do aresztu – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.