Legnicka policja zatrzymuje grupę podejrzanych o brutalny rozbój oraz kradzież

W Legnicy, służby porządkowe zatrzymały czwórkę ludzi, którzy stali za palącym przestępstwem. Przestępstwo to obejmowało brutalny rozbój i kradzież, gdzie ofiarami padły gotówka, dokumenty i telefon komórkowy. Dwoje z nich zostało umieszczone pod strażą w areszcie, podczas gdy reszta znajduje się pod ścisłym nadzorem policji. Podejrzanym grozi teraz możliwość spędzenia od 2 do 15 lat w więzieniu.

Incydent miał miejsce drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, a jego sceneria to mieszkanie w Legnicy. Stary mieszkaniec, 74-latek, zatrudnił kobietę do opieki nad swoim miejscem zamieszkania i utrzymania go w czystości. Tego konkretnego dnia również pojawiła się ona na sprzątanie, jednak zwróciła uwagę na to, aby nie zamykać drzwi wejściowych na klucz. Gdy tylko okazja się nadarzyła, dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania. Napastnicy brutalnie zaatakowali starca, zdzierając z niego telefon komórkowy oraz portfel pełen dokumentów i gotówki. Suma skradzionych pieniędzy to aż 3,300 funtów brytyjskich i 14,000 polskich złotych – podaje młodsza aspirant Anna Tersa, która pełni funkcję oficera prasowego w legnickiej policji.

Przestępcy uciekli z miejscu zdarzenia razem ze sprzątaczką. Staruszek zdołał wydobyć się na klatkę schodową, gdzie głośno wołał o pomoc i prosił przypadkowych przechodniów o powiadomienie policji o zaistniałym incydencie.