Kiedy można palić dokumenty firmowe?

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na spalanie dokumentów, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i z uwagi na stan środowiska naturalnego. Zamiast ryzykować w ten sposób lepiej zdecydować się na zamówienie usługi profesjonalnego niszczenia dokumentów. Specjaliści zadbają o to, aby cały proces przebiegał zgodnie z przepisami i zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Czy można zdecydować się na spalenie dokumentów?

Wiele osób zastanawia się, czy można palić dokumenty. Nie jest to najlepsza metoda. Wiąże się z nią wiele zagrożeń. Nieumiejętnie rozpalony ogień może się rozprzestrzeniać w sposób niekontrolowany, co stanowi bezpośrednie niebezpieczeństwo. Zdarza się również tak, że papier nie zostaje zniszczony całkowicie, a niektóre zamieszczone na kartce informacje można dalej odczytać. Warto również pamiętać o tym, że ten sposób utylizacji akt jest wyjątkowo nieekologiczny.

Nie są to jednak wszystkie problemy. Spalanie dokumentów wymaga obecności dwóch świadków, a także sporządzenia specjalnego protokołu. Chociaż można się na to zdecydować, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie profesjonalnego niszczenia dokumentów. Specjaliści używają skutecznego sprzętu, który pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności niszczenia. Dbają także o to, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Na czym polega profesjonalne niszczenie dokumentów?

Po złożeniu zamówienia akta odbierane są z siedziby firmy lub instytucji najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Następnie specjalnie wyszkoleni konwojenci przewożą je do niszczarni autem śledzonym sygnałem GPS. Urządzenia mieszczą się w budynkach dobrze zabezpieczonych obecnością licznych barier logicznych i fizycznych, co sprawia, że wyciek informacji nie jest możliwy. Zatrudnieni w naszej firmie pracownicy zobowiązani są do zachowania tajemnicy służbowej, a ponadto posiadają zaświadczenie o niekaralności.

Profesjonalne niszczenie dokumentów przebiega zgodnie z normą ISO 21964. Jego przeprowadzenie pozwala na ograniczenie kosztów związanych z utylizacją nawet o 50%. Na końcu możliwe jest wystawienie faktury i certyfikatu potwierdzającego skuteczną realizacją zlecenia. Cena niszczenia dokumentów zależy od konkretnej sytuacji. Znaczenie ma przede wszystkim wielkość zlecenia. Stali klienci mogą jednak również liczyć na atrakcyjne rabaty. Odwiedź stronę Destroy.pl, aby poznać więcej szczegółów na ten temat i zamówić profesjonalne niszczenie dokumentów.