Ferie w Legnicy

W Legnicy zaczęły się już ferie zimowe, czyli czas kiedy dzieci i młodzież mogą nieco odpocząć od nauki. Jest to dobry moment, aby wykorzystać zimowe atrakcje, a tych w mieście na pewno nie brakuje. Niektóre z nich są dostępne na co dzień, inne zaś zostały zaplanowane specjalnie z myślą o feriach, tak aby ci najmłodsi mieli gdzie spędzać wolny czas. Przyjrzyjmy się niektórym z tych atrakcji i zastanówmy się z których z nich warto skorzystać. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w czasie ferii wszystkie wymienione poniżej atrakcje są dla dzieci i młodzieży całkowicie bezpłatne.

Ferie na lodowisku

Jedną z propozycji oferowanych przez Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji jest spędzanie wolnego czasu na lodzie. Co ciekawe, nie jest to jedynie wstęp na lodowisko, ale także planowane zajęcia. Na przykład, najmłodsze dzieci będą mogły skorzystać z lekcji stawiania pierwszych kroków na lodzie oraz rozpoczęcia jazdy. Zorganizowane będą także różnego rodzaju animacje, a także tor przeszkód. Kolejne dni ferii będą upływały na nauce coraz lepszej jazdy na łyżwach i na doskonaleniu swoich umiejętności. Ferie są więc z pewnością dobrym momentem na bezpłatne rozpoczęcie nauki jazdy na łyżwach przez tych najmłodszych i nie tylko.

Ferie na basenie

Inną ciekawą opcją są ferie na basenie. Podobnie jak w przypadku lodowiska, również tutaj zorganizowane zostaną specjalne zajęcia. Dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z nauki pływania bądź doskonalenia swoich umiejętności, jeśli takie już posiadają. Wszystko to pod okiem ratownika oraz opiekuna grupy, który podzieli się swoim doświadczeniem. Wizyta na basenie od najmłodszych lat z pewnością jest dobrym pomysłem na oswojenie dziecka z wodą.

Ferie na hali sportowej

Poza zajęciami na lodowisku i za basenie, odbywać się będą również zajęcia na hali sportowej. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi turnieje gry w siatkówkę dla dzieci i młodzieży, naukę oraz turnieje gry w minigolfa, tenis stołowy, a także wiele innych sportów wymagających większego lub mniejszego zaangażowania ruchowego. Zajęcia na hali są uzupełnione również o możliwość wizyty na siłowni, gdzie pod okiem profesjonalisty nastolatki będą mogli odbyć konkretny trening.