Zmiany kadrowe w klubie piłkarskim Miedź Legnica: dwóch zawodników kończy współpracę z drużyną

Klub piłkarski Miedź Legnica, reprezentujący pierwszą ligę, podał do publicznej wiadomości informacje o rozstaniu z dwoma swoimi zawodnikami. Kontrakty z Andrzejem Niewulisem i Jurichem Caroliną dobiegły końca i obaj gracze nie będą już dalej przynależeć do pierwszoligowej drużyny.

Sezon 2023/24 zakończył się dla większości ekip rywalizujących na zapleczu Ekstraklasy. Trudno jednak mówić o sukcesie, jeśli chodzi o ostatnią kampanię Miedzi Legnica. Drużyna z Dolnego Śląska nie zdołała wywalczyć miejsca w barażach, kończąc sezon Fortuna 1 Ligi na ósmym miejscu. Wobec tego, ewidentne jest, że czekają ją zmiany kadrowe – pierwsza taka decyzja właśnie zapadła.

Miedź Legnica za pomocą swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, poinformowała kibiców o odejściu dwóch zawodników. Andrzej Niewulis i Jurich Carolina nie występować będą już w barwach klubu. Zdecydowano, że ich kontrakty nie zostaną przedłużone, więc na koniec czerwca opuszczą klub jako wolni agenci.

Jurich Carolina, reprezentujący Curacao, był zawodnikiem Miedzi Legnica przez trzy sezony, dołączając do drużyny ze Stomilu Olsztyn w 2021 roku. W barwach pierwszoligowego klubu rozegrał 81 meczów, w trakcie których udało mu się strzelić dwie bramki i zaliczyć pięć asyst. Przyszłość 25-letniego obrońcy na ten moment jest nieznana.

Andrzej Niewulis dołączył do Miedzi Legnica w styczniu 2023 roku, przechodząc z Rakowa Częstochowa. 35-letni reprezentant Polski wystąpił w 33 spotkaniach pierwszoligowego klubu, strzelając jedną bramkę. Podobnie jak w przypadku Juricha Caroliny, przyszłość Niewulisa jest niejasna.