Zimowe spacery po Legnicy

Zima często kojarzy nam się z nieprzyjemnym chłodem. Wielu z nas chętnie zaszyłoby się na zimowe miesiące w domu i wcale z niego nie wychodziło. Nie zdajemy sobie jednak sprawy jak wiele może nas ominąć. Zima to czas kiedy możemy niejako na nowo odkrywać miasto, dostrzec rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy i takie, które wyglądają zupełnie inaczej w otoczeniu śniegu. To prawda, że niemal codziennie chodzimy ulicami miasta do pracy i z powrotem, jednak w takich momentach często nie dostrzegamy ukrytego piękna. Warto poświęcić sobotę, niedzielę lub inny wolny dzień na spokojny spacer ulicami miasta i chłonięcie jego atmosfery w te zimowe miesiące, które tworzą przecież bardzo wyjątkowe krajobrazy i widoki.

Zima w mieście

Na początek warto przejść się centralnymi ulicami. To prawda, że pewnie wielu z nas widzi je na co dzień, jednak spokojny spacer z rodziną to zupełnie coś innego. Możemy zatrzymać się na chwilę, zobaczyć piękno niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dostrzeżemy je w ośnieżonych kamienicach, które w takim białym otoczeniu wyglądają zupełnie inaczej i mają zupełnie inny klimat. Warto przy tym udać się do jednej z kawiarni i wybrać stolik przy oknie z widokiem na takie właśnie ciekawostki architektoniczne. Szczególnie miło spędzimy ten czas jeżeli za oknem akurat pojawią się płatki śniegu spadające z nieba.

Zima poza miastem

Równie dobrym pomysłem jest spędzenie czasu poza miastem lub na jego obrzeżach. W miarę możliwości możemy zorganizować kulig, z którego na pewno będą zadowolone i młodsze i starsze dzieci. Jeżeli nie mamy takich możliwości, wystarczy nawet zwykły spacer. Poza miastem, gdzie jest spokojniej i ciszej, możemy usłyszeć śnieg pod nogami i bawić się na nim naprawdę długo. Najmłodszym na pewno spodoba się pomysł bitwy na śnieżki albo lepienia bałwana. Możemy także zaproponować spacer po parku, który o tej porze roku ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego. Przy odrobinie pomysłowości zimowe dni nie będą wcale nudne i długie, a wręcz przeciwnie – spędzimy je naprawdę miło, a czas upłynie nam bardzo szybko.