Zatrzymano kierowcę pod wpływem narkotyków

W minionym tygodniu legniccy stróże prawa zatrzymali do standardowej kontroli pojazd z niesprawnym światłem STOP. W trakcie dalszego badania odkryli, że kierowca był pod wpływem narkotyków i posiadał znaczną ilość różnych substancji zmieniających umysł. Zepsute światło STOP doprowadziło do zbadania osoby kierującej Audi. Ujawniono, że osoba ta kierowała pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, a wewnątrz samochodu znaleziono liczne opakowania zawierające marihuanę, metamfetaminę oraz tabletki ekstazy.

Przesłanką do kontroli Audi było niedziałające światło STOP. Kierowca niezwłocznie poinformował policjantów, że nie posiada ważnego prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane przez władze. Funkcjonariusze zweryfikowali tę informację sprawdzając kartotekę mężczyzny w swoich policyjnych bazach danych. Poddali również kierowcę badaniu na zawartość alkoholu, jednak wyniki nie wykazały obecności alkoholu w jego organizmie.

Zachowanie 49-latka wzbudziło niepokój mundurowych. W związku z tym podali mężczyźnie narkotester, który wykazał w jego organizmie obecność substancji z grupy metamfetaminy, amfetaminy oraz THC.