Turystyka w Legnicy i okolicach

Turystyka w miastach oraz w ich pobliżu może obejmować wiele różnorodnych aktywności. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić i wybrać się na spacer są parki, a tych w Legnicy mamy kilka. Ciekawym pomysłem będzie też odwiedzenie muzeum miedzi oraz innych miejsc tego pokroju. Poza tym, możemy odbyć ciekawą wycieczkę śladami historycznej Legnicy. W trakcie takiego spaceru po mieście możemy odkryć na nowo wiele miejsc obok których przechodzimy na co dzień, których historii jednak nie znamy. Propozycji jest wiele, chcemy więc przyjrzeć się jedynie niektórym z nich, zarówno w samym mieście, jak i w jego pobliżu.

Spacery po Legnicy

Na początek warto zapoznać się z atrakcjami miasta, o których niezbyt dużo wiemy. Są nimi wspomniane na wstępie miejsca historyczne- stare budynki, kamienice z własną historią oraz miejsca na co dzień znane, jednak owiane pewną tajemnicą. Z pewnością zorganizowanie takiej wycieczki będzie ciekawym pomysłem dla całej rodziny lub dla grupy przyjaciół. Po takim spacerze warto odpocząć w jednym z legnickich parków. Do wyboru mamy między innymi park miejski, a także Glinki, gdzie będziemy mogli cieszyć się nie tylko pięknymi widokami, ale również duża dawką spokoju. Inne tego rodzaju miejsca to położone na obrzeżach miasta Rezerwat przyrody Torfowisko Kunickie, Lasek Pawicki oraz Lasek Złotoryjski.

Turystyka w pobliskich miejscach

Ciekawą propozycją na przykład na wolny weekend jest udanie się do jednego z rezerwatów przyrody, które znajdziemy w pobliżu Legnicy. Mamy tutaj dość szeroki wybór, gdyż w okolicy znajdziemy kilka tego rodzaju parków. Możemy wśród nich wymienić na przykład Przemkowski Park Krajobrazowy położony na północny zachód od Legnicy, a także dwa rezerwaty znajdujące się na południowym zachodzie, a mianowicie Park Krajobrazowy Chełmy oraz Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Miejsca te są na tyle rozległe, że zapewnią nam spacery na cały dzień lub cały weekend. Innym pomysłem może być wycieczka do Wrocławia, czyli najbliższego większego miasta. Tam w odróżnieniu od spokojnych rezerwatów, będziemy mogli skorzystać z różnych atrakcji turystycznych oraz zgubić się w tłumie przemieszczającym się po klimatycznych uliczkach Starego Miasta.