Ślubowanie świeżo upieczonych policjantów

Niedawno w dolnośląskiej komendzie policji zaprzysiężono świeżą partię policjantów, którzy są pełni wiary w świetlaną przyszłość. Obiecali, że będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców, nawet jeśli oznacza to narażanie własnego życia. Wkrótce rozjadą się do miast, gdzie będą pracować jako funkcjonariusze. Jak informuje policja, w 2022 roku w skład dolnośląskiego garnizonu weszło 384 funkcjonariuszy, a podczas ostatniego naboru dołączyło kolejnych 78.

Wydarzenie miało miejsce w 4 Regionalnej Bazie Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu, a uczestniczyli w nim Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz jego zastępca insp. Mariusz Bużdygan.

W swoim wystąpieniu generał apelował do młodych stróżów prawa, aby pamiętali o znaczeniu służby w Policji i związanej z nią odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za innych ludzi. Życzył im bezpiecznej służby i rozwoju zawodowego, porównując ją do czystej karty, którą młodzi policjanci będą teraz wypełniać własnymi czynami.

Asp. ct. Piotr Malon, przewodniczący zarządu wojewódzkiego Związku Zawodowego Policjantów województwa dolnośląskiego, podkreślił, że praca ta daje możliwość rozwoju osobistego i zaspokojenia aspiracji zawodowych, a także stabilizacji finansowej.