Opłacalny i ekologiczny opał – ekonomiczna zima z ekogroszkiem.

Oszczędny w użytkowaniu i oszczędny dla środowiska – ekogroszek to sprawdzone rozwiązania dla poszukujących najlepszych produktów opałowych.

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych często spędza sen z powiek właścicieli. Jesienno-zimowy czas to okres, w którym na podejmowanie decyzji dotyczących doboru najlepszych produktów grzewczych jest już nieco za późno, a zmiana jednego rodzaju opału na drugi jest w takim wypadku kosztowna lub często nawet niemożliwa. Z tego względu warto dużo wcześniej zastanowić się, które paliwo będzie dla Was najlepsze. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Jednym z materiałów opałowych, który odpowiada na większość potrzeb przyszłych użytkowników jest ekogroszek. To paliwo pozyskiwane z węgla kamiennego, który dzięki dodatkowej obróbce zyskuje jeszcze lepsze właściwości grzewcze. Dostępny w ofercie sklepu internetowego ekogroszek jest workowany, a dzięki temu nie tylko utrzymuje te wartości przez dłuższy czas, ale również jest znacznie łatwiejszy i wygodniejszy w dostawie i jego późniejszym przechowywaniu.

Opał przyjazny dla środowiska – ekogroszek.

Zakup materiału opałowego zależny jest w dużej mierze od posiadanego w danym miejscu pieca. W przypadku tradycyjnych pieców, kuchni węglowych, najlepiej sprawdzi się tradycyjny węgiel kamienny. Dla kotłów z podajnikami najlepszym rozwiązaniem okazuje się właśnie ekogroszek. Niska zawartość popiołu, równe, niewielkie groszki tego opału sprawiają, że jego użytkowanie jest nie tylko wydajne, ale również nie wpływa destrukcyjnie na urządzenie, w którym jest spalane. Poza wyjątkowymi cechami użytkowymi ekogroszku, posiada on również takie właściwości, dzięki którym może być nazywany opałem ekologicznym. Niska zawartość siarki sprawia, że w trakcie zużycia ekogroszek nie wytrąca do środowiska naturalnego szkodliwych substancji. Dzięki temu chronieni są nie tylko mieszkańcy, ale również naturalny ekosystem.

Sposób na utrzymanie wysokiej wartości opałowej ekogroszku.

Ekologiczny aspekt ekogroszku to nie jedyny czynnik, dla którego coraz chętniej wybierany jest przez użytkowników. W ofercie sklepu Tani Opał znajdziecie ekogroszek workowany – opał pakowany w specjalnie przygotowane worki, które sprawiają, że jeszcze bardziej zwiększa się jego wartość zarówno użytkowa, jak i opałowa. Workowanie węgla sprawia, że jest łatwiejszy w dostawie, a kolejno również w składowaniu. Pomieszczenia, w których przechowywany jest opał pozostają czyste, a jego transport, jak i rozładunek są znacznie łatwiejsze. Dzięki workowaniu ekogroszku jego kaloryczność i wysoka wartość opałowa pozostają niezmienne przez cały okres grzewczy. Zamknięty w szczelnych workach z systemem mikrowentylacji ekogroszek nie ulega ani zbytniemu przesuszeniu, ani nie nabiera zbyt dużej wilgoci od podłoża. Może być zatem składowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ekogroszek workowany oznacza wysoką wydajność, łatwość użytkowania, a przy tym również niewysokie koszty związane z jego zakupem. Przyjazność względem środowiska naturalnego jeszcze bardziej przemawia za wyborem właśnie ekogroszku, dla którego ciężko znaleźć lepszy zamiennik.