Nietrzeźwy kierowca z Kolumbii spowodował kolizję w Legnicy – grozi mu do 3 lat więzienia

W Legnicy policja zatrzymała mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek drogowy. W organizmie kierującego wykryto blisko dwa promile alkoholu. Zgodnie z prawem za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło 7 lipca, nieco po godzinie 01:00 w nocy. Funkcjonariusze ruszyli na ulicę Jaworzyńską, gdzie miała miejsce kolizja. Na miejscu okazało się, że sprawca to 37-letni obywatel Kolumbii, który swoim pojazdem uderzył w słup oświetleniowy. Policjanci niemal natychmiast wyczuli od mężczyzny intensywną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu testu alkomatem potwierdziło się, że miał on w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Zgodnie z polskim prawem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może mu grozić: zakaz prowadzenia pojazdów, surowa grzywna a także kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim kierowcom o konieczności zachowania zdrowego rozsądku! Kierujący będący pod wpływem alkoholu stanowi na drodze realne zagrożenie dla życia innych. W przypadku zauważenia, że nietrzeźwa osoba próbuje wsiąść do samochodu i odjechać powinniśmy natychmiast zareagować. Jeśli obawiamy się bezpośredniej interwencji, wystarczy że zadzwonimy na numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach.