Najtańsze kierunki wakacyjne

Wakacje – czas, którego wiele osób wyczekuje już od miesięcy. W przypadku tych, którzy się jeszcze uczą są to dwa lub trzy miesiące wolnego czasu, który można wykorzystać na różnorodne wyjazdy. W przypadku osób pracujących, to zazwyczaj tydzień czy dwa urlopu, który chcemy wykorzystać w podobny sposób. Niektórzy planują wyjazdy z przyjaciółmi, inni ze swoją rodziną. Niezależnie od rodzaju wyjazdu, z pewnością wielu zgodzi się, że chciałoby aby był on jak najtańszy. Na szczęście istnieje wiele pięknych miejsc, na wycieczkę do których nie zapłacimy dużo.

Najtańsze kierunki

Jeżeli mówimy o najtańszych kierunkach zagranicznych, na myśl przychodzi nam z pewnością Bułgaria. To właśnie ona od wielu la cieszy się popularnością jako najtańszy kierunek na wakacje. Poza tym, że jest tani, oferuje nam również pewną pogodę i wiele słonecznych dni. Bułgaria jest więc jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi o tanie kierunki wakacyjne, w których przyjemnie spędzimy czas. Jednak na tym kraju lista się nie kończy. Coraz częściej pojawiają się bowiem nowe możliwości w krajach, które do tej pory nie były popularnymi kierunkami turystycznymi. Chodzi tutaj o miejsca takie jak na przykład Albania, czy Czarnogóra, które oferują nam również przepiękne miejsca za stosunkowo niską i przystępną dla większości osób cenę.

Jak zaplanować wyjazd

Jeżeli chcemy, aby wyjazd był naprawdę tani, przy jego planowaniu warto uwzględnić kilka rzeczy. Na początek musimy zdecydować jak dostać się w dane miejsce. Sytuacja jest łatwiejsza jeśli decydujemy się na wyjazd z biurem podróży, jednak często jest to droższa opcja. Jeśli decydujemy się na samodzielny wyjazd najłatwiej, a często też najtaniej, będzie polecieć samolotem. Wyjątkiem może być sytuacja kiedy wybieramy się na wakacje w pięć osób. Wtedy opłacalny może być przejazd samochodem, który ułatwi nam również przemieszczanie się na miejscu. Następna kwestia to noclegi. Im wcześniej je zarezerwujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy tanie opcje. Możemy też zdecydować się na wyjazd bez zaklepanego noclegu, jednak nie każdy czuje się dobrze z myślą, że jedzie gdzieś bez zarezerwowanego noclegu.