Monika B. Janowska, autorka z Legnicy, triumfuje w konkursie Książka Roku 2023

Autor wywodzący się z Legnicy, Monika B. Janowska, zdobyła laury w konkursie Książka Roku 2023. Jej dzieło o tytule „Truposz za potwierdzeniem odbioru” spotkał się z ogromnym uznaniem internautów, co zaowocowało zwycięstwem w kategorii komedii kryminalnej.

W 2023 roku internetowy serwis Granice po raz piętnasty zorganizował konkurs na Książkę Roku. W rywalizacji uczestniczyło blisko 100 publikacji wydanych w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Nagroda główna przypadła jednak utworowi „Księżyc nad Vajont. Fala” autorstwa Katarzyny Kieleckiej.

Twórczość Moniki B. Janowskiej przyniosła jej nagrodę w segmencie komedii kryminalnych. Jej powieść „Truposz za potwierdzeniem odbioru”, która została doceniona przez internautów, to zabawna historia z wątkiem kryminalnym.

Monika B. Janowska, urodzona w 1972 roku, to autorka dziesięciu książek. Mieszka i tworzy w Legnicy, pisząc „lekkie, łatwe i przyjemne” powieści, które często mają wątki kryminalne, romansowe lub historyczne. Pisarstwo to jej pasja od najmłodszych lat, a pierwsze opowiadania zaczęła kreować już w dzieciństwie. Pierwszą publikacją, która ukazała się drukiem, była książka „Gra o pałac”, w której autorka nawiązuje do historii swojego rodzinnego miasta, Legnicy. Szczególną popularnością cieszy się jej seria powieści „Selfie z…” wydana przez Wydawnictwo Lucky. Monika B. Janowska czerpie ogromną radość z bawienia ludzi poprzez swoje książki. Mimo licznych sukcesów, podkreśla, że jest osobą zwyczajną i nie jest pełnoetatową pisarką.