Inwestycje w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2023

Co roku w budżecie miasta znajduje się pewna suma, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy miasta. Ma ona pokryć inwestycje prowadzone w różnych częściach Legnicy. W zeszłym roku udało się wyłonić sporo propozycji, w które można by zainwestować. W tym roku taka możliwość była niemal do końca czerwca. Spośród wielu projektów zrealizowane zostaną te, które zyskały najwięcej głosów. Głosować mógł każdy mieszkaniec miasta, a więc propozycje, które wybrano spełniają realne potrzeby tych, którzy na co dzień tu przebywają. Zobaczmy na jakie inwestycje zdecydowali się mieszkańcy i jakich zmian możemy się wobec tego spodziewać w najbliższym czasie.

Inwestycje na północy, południu i zachodzie

Miasto zostało podzielone na 6 części, a w każdej z nich zostało przedstawionych kilka inwestycji. Pierwsze 3 części miasta, na które chcemy zwrócić uwagę to północ, południe oraz zachód. Jeśli chodzi o tę pierwszą, a więc północ, inwestycją, która zostanie zrealizowana jest, jak podaje oficjalna strona Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2023 „LEKKA KŁADKA KOMPOZYTOWA – na śluzie na zbiorniku KORMORAN. Jako „brakujący element” w budowie ścieżki pieszorowerowej wokół zbiornika”. W rejonie południowym będą to „Chodniki i skwer na Goździkowej – II Etap – Pół miliona na Sienkiewicza!”. W zachodniej części miasta możemy natomiast liczyć na realizację projektu ” Bezpiecznie piechotą po zdrowie – budowa chodnika wzdłuż ulicy Działkowej”.

Pozostałe inwestycje

Pozostają jeszcze 3 obszary, z których zostały wyłonione inwestycje, jakie mają zostać zrealizowane. Jeśli chodzi o Stare Miasto ma to być „Modernizacja nawierzchni podwórza pomiędzy ulicami Traugutta, Roosevelta i Chłapowskiego”. W rejonie Osiedla Kopernik powstać mają Piękne DRZEWA dla zdrowia i lepszej jakości życia na Koperniku”. Na Piekarach natomiast możemy liczyć na „Rozbudowę parku sportowego Arena Piekary”. Wszystkie te inwestycje przyczynią się z pewnością do poprawy jakości życia mieszkańców najbliższych okolic.