Inwestycje w Legnicy

Legnica jest miastem, które coraz bardziej się rozwija. Możemy dostrzec pojawiające się coraz to nowe inwestycje, Mają one znaczący wpływ na wygląd oraz charakter miasta. To, że znamy je w takim, a nie innym kształcie, jest właśnie wynikiem różnego rodzaju inwestycji, które już zostały zrealizowane. Warto więc zapoznać się z tymi, które już zostały ukończone, a także tymi, które są w trakcie realizacji. Dzięki temu będziemy wiedzieć jakich zmian możemy spodziewać się w mieście w najbliższych miesiącach.

Zakończone inwestycje w Legnicy

Jedną z ostatnich inwestycji, które niedawno zostały zrealizowane jest modernizacja ulicy Wiązowej. Miała ona na celu poprawić stan drogi, a także zwiększyć bezpieczeństwo. W tym celu wybudowano między innymi chodnik, po którym mogą poruszać się piesi. Poza tym stworzono zatoki postojowe, które również ułatwiają ruch na ulicy. Kolejna inwestycja, która zakończyła się jakiś czas temu to Letni Park Wodny Aquafun. Znajdują się w nim baseny oraz zjeżdżalnie, a także inne atrakcje przewidziane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Basen jest odkryty, można więc z niego korzystać latem.

Kolejne inwestycje w mieście

W Legnicy powstają również kolejne inwestycje, które już są w toku lub dopiero będą realizowane. Należy do nich na przykład część obwodnicy, a konkretniej zbiorcza droga południowa, której realizacja podzielona jest na kilka części. Inwestycja ta ma za zadanie ułatwić ruch w mieście i odciążyć go poprzez skierowanie na tę powstającą obwodnicę. Inna inwestycja, znajdująca się bliżej centrum miasta to remont podwórza na Kartuzach. Ma ono ulec modernizacji i pewnej przebudowie, która wpłynie zarówno na jego wygląd, jak i funkcjonalność.