Incydent związany z uzbrojonym mężczyzną wstrząsnął okolicami Legnicy

Mieszkańcy rejonu Legnicy doświadczyli ogromnego strachu, gdy mężczyzna z pistoletem w ręku spacerował po okolicy i obserwował posesje. Zeznania świadków mówią o tym, że przemieszczał się po ulicach z bronią w dłoni. Po otrzymaniu zgłoszenia, legnicka policja natychmiast zadziałała, wysyłając funkcjonariuszy na miejsce incydentu.

Zdarzenie miało miejsce w maju, kiedy to mieszkańcy pobliskich miejscowości powiadomili policję w Legnicy o mężczyźnie uzbrojonym w pistolet, który spacerował po ulicach i przyglądał się terenom posesji. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zostali natychmiast wysłani do Ziemnic, miejscowości gdzie zauważono podejrzanego.

Po krótkim czasie poszukiwań legnickiej policji udało się namierzyć mężczyznę pasującego do opisu podanego przez świadków. W momencie konfrontacji okazało się, że posiada on rzeczywiście broń, co jeszcze bardziej zwiększyło niebezpieczeństwo sytuacji. Zauważywszy obecność funkcjonariuszy, mężczyzna zaczął uciekać, co rozpoczęło pościg i doprowadziło do jego zatrzymania.