Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 odwiedziła miejscową komendę policji, by z bliska przekonać się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Dla najmłodszych była to szansa nie tylko na zdobycie nowych informacji, ale także na aktywne uczestniczenie w nietypowych zajęciach poza szkołą.
Bezpośredni kontakt z pracą policjantów
Dzieci, które pojawiły się w komendzie, od razu mogły obserwować policyjną rzeczywistość. Funkcjonariusze przygotowali dla nich specjalny program, prezentując różne aspekty swojej pracy. Przy okazji podkreślono, jak ważna jest znajomość zasad bezpieczeństwa – zarówno na drodze, jak i w codziennych sytuacjach.
Pokazy i praktyczne doświadczenia
Goście mieli okazję sprawdzić, jak pobiera się odciski palców i dowiedzieć się, do czego wykorzystywane jest lustro weneckie. Największym zainteresowaniem cieszyło się wejście do radiowozu – dzieci z entuzjazmem testowały sygnały świetlne i dźwiękowe, poznając na czym polega praca interwencyjna policji.
Rola Komisarza Lwa i upominki dla uczestników
Spotkanie urozmaicił Komisarz Lew, dobrze znany z policyjnych akcji profilaktycznych. Dzięki jego obecności uczniowie jeszcze chętniej wchodzili w rozmowę oraz zadawali pytania. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał opaskę odblaskową, która ma przypominać o istocie bycia widocznym na drodze. Upominki pojawiły się dzięki wsparciu lokalnej firmy Osadkowski-Cebulski sp. z o.o.
Wizyta dzieci w komendzie pozostawiła po sobie dużo dobrych emocji i praktycznej wiedzy. Zarówno uczniowie, jak i funkcjonariusze podkreślali, że takie bezpośrednie spotkania sprzyjają budowaniu zaufania oraz lepszej znajomości zadań policji z punktu widzenia młodych mieszkańców miasta.
źródło: facebook.com/profile.php?id=100089557065339
źródło: facebook.com/profile.php?id=100089557065339