Dwóch rabusiów napada na biedronkę

W środę o godzinie 15:30 na Biedronkę w Legnicy napadło dwóch osobników. Władali oni czymś zbliżonym do broni palnej, którą wycelowali w pracowników ochrony. W niespełna 60 minut stróże prawa zatrzymali duet. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z monitoringu poniżej.

Do kradzieży doszło w środę 29 marca około godziny 15:30, kiedy to dwie osoby postanowiły ukraść kawę ziarnistą, zabawki i golarki elektryczne. Gdy omijali kasę bez uregulowania rachunku, zatrzymał ich pracownik ochrony.

Następnie jeden ze sprawców podnosząc sweter ujawnił ukrytą broń, czym zastraszył pracownika ochrony. Pomimo tego, ochroniarz próbował ich powstrzymać, co doprowadziło do bójki. Nagle jeden ze złodziei ujawnił z tyłu pasa przedmiot przypominający broń palną i skierował go w stronę pracowników ochrony. Przestępcy uciekli z miejsca zdarzenia ze zrabowanymi przedmiotami – relacjonuje kom. Jagoda Ekiert.

Po zaalarmowaniu, stróże prawa niezwłocznie podjęli działania. Po przeanalizowaniu nagrania z monitoringu, bezzwłocznie zidentyfikowali sprawców. Podejrzani, w wieku 22 i 24 lat, byli wcześniej wielokrotnie zatrzymywani za udział w napadach, kradzieżach, szantażach, włamaniach i napadach z bronią w ręku.