Ciekawostki na temat Legnicy

Legnica jest ciekawym miastem wartym odwiedzenia, choć tak naprawdę często turyści nie wiedzą o niej zbyt wiele i pomija się ją na turystycznej mapie Polski. Warto jednak wiedzieć, że znajdziemy tutaj ciekawe miejsca oraz ciekawe historie. Niewiele osób wie, że Legnicę nazywa się małą Moskwą ze względu na to, że w latach 90-tych stacjonowało tutaj wielu żołnierzy radzieckich. Do dzisiaj da się dostrzec ich wpływ na niektórych z ulic oraz w pojedynczych miejscach, jeśli tylko wiemy gdzie szukać. Poza tym, w Legnicy znajdziemy różnego rodzaju muzea oraz inne atrakcje turystyczne. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Atrakcje turystyczne Legnicy

Zaczynając od centrum, znajdziemy tu ładnie prezentujący się rynek z ratuszem, który przypomina o dawnych czasach i świetności miasta. Obecnie możemy podziwiać jego architekturę, która z pewnością przyciąga uwagę zarówno turystów, jak i mieszkańców. Ciekawym punktem na turystycznej mapie Legnicy jest Muzeum Miedzi, które opowiada historię tego minerały na przestrzeni czasu. Poza tym znajdziemy tutaj wystawy dotyczące miedzi w domu, w świątyni, a także w sztuce. Warto odwiedzić to muzeum, szczególnie że nie znajdziemy wielu podobnych na terenie całego kraju. Kolejną ciekawą atrakcją jest Zamek Piotrowski. Jest on o tyle wyjątkowy, że uważa się go za najstarszy w Polsce murowany zamek. Trzeba zresztą przyznać, że jego wygląd i konstrukcja robią wrażenie. Istnieje również wiele innych atrakcji, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Co jednak jeśli już zmęczyliśmy się zwiedzaniem?

Jak spędzić wolny czas w Legnicy

Jeżeli już zwiedziliśmy wszystkie ciekawe miejsca, które zaplanowaliśmy i chcemy nieco odpocząć, możemy wybrać się do parku, gdzie spędzimy nieco czasu na łonie natury. Poza tym możemy wybrać się na spokojny spacer uliczkami starego miasta, podziwiając ciekawą architekturę kamienic. Możemy także spędzić czas aktywnie wybierając się na wycieczkę rowerową po najważniejszych punktach miasta i jego okolic. Możliwości jest naprawdę wiele, a najlepsze wykorzystanie wolnego czasu będzie zależało jedynie od naszych zainteresowań.