Bezpłatne atrakcje w Legnicy i okolicach

Wiosna sprzyja różnego rodzaju wędrówkom po mieście, a także turystyce. Wiele osób w tym okresie na nowo odkrywa na pozór znane miejsca i cieszy się ich innym obliczem. Co ciekawe, praktycznie w każdym mieście możemy znaleźć ciekawe miejsca, o których istnieniu być może nawet nie wiedzieliśmy. Nawet jeśli znamy pewne miejsca, możliwe że nie korzystaliśmy do tej pory w pełni z możliwości jakie nam oferują. Przyjrzyjmy się niektórym z takich miejsc w Legnicy i okolicach. Skupimy się na bezpłatnych atrakcjach, z których może skorzystać każdy z nas.

Atrakcje w Legnicy

Największą atrakcją Legnicy jest wznoszący się w mieście Zamek Piastowski. Wielu z nas zna go z jego zewnętrznej strony, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że można go zwiedzić bezpłatnie również od wewnątrz. Jest on udostępniony do zwiedzania dla turystów od środy do niedzieli w godzinach popołudniowych. Możemy w nim podziwiać ślady historii miasta oraz ciekawą architekturę. Natomiast z wieży widokowej możemy oglądać panoramę miasta. Kolejną propozycją na spędzenie wolnego czasu w Legnicy jest odwiedzenie Mini Zoo. Znajdziemy w nim różnorodne gatunki ptaków i roślin, a od niedawna również kozy, które przyciągają szczególnie uwagę tych najmłodszych.

Atrakcje w okolicy

Jedną z ciekawszych atrakcji jest Mściwojów, w którym możemy wybrać się na spacer w okolicach zalewu, a także podziwiać wieżę widokową. Wstęp na nią jest bezpłatny, a z samej wieży będziemy mogli podziwiać widok na pobliskie krajobrazy. Jeśli mowa o wieży widokowej, inną znajdziemy w Gozdnie. Oferuje ona piękny widok na okolicę z wysokości niemal 500 metrów n.p.m. Kolejną atrakcją w okolicach Legnicy jest Park Krajobrazowy Chełmy wraz ze ścieżką turystyczną Wąwóz Myśliborski. Wstęp również jest bezpłatny, a na miejscu możemy cieszyć się pięknymi widokami. Inną propozycją jest zapora w Pilchowicach, która może być ciekawą atrakcją szczególnie dla tych najmłodszych. Przepiękne widoki oferują także wydmy oraz stawy przemkowskie, nad które warto wybrać się szczególnie wiosną oraz latem kiedy przyroda jest w pełni swojego rozkwitu. Nie sposób nie wspomnieć o kilku zamkach znajdujących się w okolicach Legnicy, a także o znanych w całej Polsce Kolorowych Jeziorkach, które zachwycają swoją barwą.