PTTK Legnica


ARCHIWUM

BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie

(21-03-2012)
SPRAWOZDANIE


 

VII Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”

 

 

Dnia 20.03.2012r. odbył się w murach PWSZ w Legnicy już po raz VII Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”. Do konkursu zgłosiło się 24 drużyny

(3 osoby w drużynie + opiekun) z następujących szkół:

SP w Kościelcu, SP nr 4 w Chojnowie, SP w Wągrodnie, SP w Miłkowicach, SP nr 19 w Legnicy, SP nr 9 w Legnicy, SP nr 10 w Legnicy, Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum nr 3 w Legnicy, Gimnazjum w Rui, Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 5 w Legnicy, Gimnazjum nr 10 w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, Gimnazjum nr 9 w Legnicy oraz szkoły średnie Technikum nr 1 w Legnicy, Katolickie LO im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, IV LO w Legnicy, V LO w Legnicy, II LO w Legnicy, Technikum Geodezyjne w Legnicy, ZS Ekonomicznych w Legnicy.

Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania: rozwiązanie indywidualnie testu krajoznawczego, składającego się z 50 pytań, odgadnięcie dziesięciu zdjęć z zabytkami z powiatu legnickiego oraz przygotowanie plakatu na temat „Turystyka rowerowa w powiecie legnickim”.

Najwyżej ocenione zostały plakaty: Szkoły Podstawowe- SP w Wągrodnie, Gimnazja – Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum w Miłkowicach, Szkoły średnie – II LO w Legnicy oraz Katolickie LO św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

 

Najlepiej z zadaniem poradzili sobie reprezentanci następujących szkół:

 

Szkoły Podstawowe:
1. SP 4 w Chojnowie
2. SP 9 w Legnicy
3. SP w Wągrodnie

Gimnazja:
1. Gimnazjum 10 w Legnicy
2. Gimnazjum w Legnickim Polu
3. Gimnazjum w Miłkowicach

Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. II LO w Legnicy
2. IV LO w Legnicy
3. Technikum Geodezyjne w Legnicy

 

W ramach konkursu odbyła się wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy. Po spacerze w restauracji „Rynek 10” uczestnicy zjedli wspólny obiad.

Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczała Wicestarosta Legnicki Lilia Walasek, Prezes Oddziału PTTK w Legnicy Mirosław Bielachowicz oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji legnickiej PWSZ Leszek Gramza.

 

Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe w Legnicy.