Tanie wakacje pod namiotem

Wielu z nas w tym roku liczy oszczędności i zastanawia się jak wybrać się na wakacje i nie wydać za dużo. Jest to spory problem, gdyż przy obecnych cenach wielu osobom trudno jest cokolwiek zaoszczędzić, nie mówiąc już o wymarzonych wakacjach za granicą. Możemy jednak miło spędzić czas wcale nie wydając dużo. Znajdziemy piękne miejsca zarówno w Polsce, jak i za granicą, do których dotarcie nie powinno być dużym kosztem. Jeśli chodzi o sam pobyt, wystarczy wziąć ze sobą namiot i podstawowy sprzęt biwakowy, a potem już tylko cieszyć się otoczeniem przyrody.

Gdzie się wybrać

Wybór miejsc na biwak w Polsce oraz za granicą jest bardzo szeroki. Ogólna zasada jest jedna – im dalej od miejsc znanych i popularnych wśród turystów, tym taniej. Warto więc wziąć pod uwagę właśnie takie miejsca położone nieco na uboczu, poza turystycznym szlakiem, a mimo wszystko urokliwe. Jeśli chodzi o Polskę, może to być miejsce położone na Mazurach, nad jednym z rzadziej odwiedzanych jezior lub w górach, najlepiej tych niższych, gdzie również nie ma tłumów. Jeśli zaś chcemy się wybrać za granicę, warto pomyśleć o miejscach takich jak Bułgaria, czy Turcja, gdzie bez problemu możemy biwakować w określonych miejscach bez większych lub żadnych opłat.

Czy biwakowanie jest fajne

Jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej formy spędzania wakacji, możemy się zastanawiać czy biwakowanie w ogóle jest fajne i czy to coś dla nas. Możemy mieć pewne obawy, czy odnajdziemy się w takiej sytuacji, pod namiotem, bez podstawowych udogodnień, jak chociażby wygodne łóżko. Tak naprawdę, jeśli nie spróbujemy i nie wybierzemy się pod namiot ten pierwszy raz, to nigdy się o tym nie przekonamy. Na początek warto zaplanować krótki wypad na weekend, gdzie spędzimy pod namiotem tylko jedną noc. Da nam to ogólne wyobrażenie na temat tego rodzaju biwakowania i spędzania wolnego czasu. W ten sposób łatwo stwierdzimy czy to coś dla nas czy też niekoniecznie.