Pijany mężczyzna zniszczył wiatę przystankową w Legnicy

38-letniemu nietrzeźwemu mężczyźnie, który zdemolował wiatę przystankową przy jednej z legnickich ulic, grożą konsekwencje prawne za popełnione czyny z art. 288 kodeksu karnego. Jego destrukcyjne zachowanie było wynikiem utraty pracy. Za zniszczenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie wywołującym głośne zamieszanie na jednej z ulic miasta. Po dotarciu na miejsce patrol policji stwierdził, że mężczyzna zniszczył wiatę przystankową.

Nietrzeźwy wandal, 38-latek z Grudziądza, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyzna tłumaczył, że po utracie pracy pojechał autobusem do Legnicy i wyładował swoją złość na przystanku. Wyrządzone przez niego szkody wyniosły łącznie blisko 900 zł. Mężczyźnie postawiono zarzuty i czeka go teraz postępowanie sądowe.

Uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia jest czynem prawnie zabronionym, kwalifikowanym jako wykroczenie lub przestępstwo w zależności od wartości szkody. Klasyfikacja uzależniona jest od wartości szkody – jeśli wynosi ona poniżej 500 zł, traktowana jest jako wykroczenie, natomiast szkody powyżej 500 zł traktowane są jako przestępstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności” – informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej komendy policji.