Meble ogrodowe – co należy o nich wiedzieć, by wybrać właściwe?

Wiosna zawitała do nas w pełni! Przy tak wysokich temperaturach oraz pięknej pogodzie, aż chciałoby się wyjść do ogrodu i zacząć spędzać coraz więcej czasu na zewnątrz. Jeśli chcecie, aby wasz ogród stał się jeszcze bardziej komfortowy i przytulny, wygodne i wytrzymałe meble mogą okazać się trafioną inwestycją. Co należy wiedzieć o meblach ogrodowych, aby świadomie dokonać najlepszego wyboru? Oto kilka wskazówek!

Materiały

Możemy przebierać wśród wielu różnych materiałów, które mają swoje zalety i wady. Plastik doskonale znosi ulewną pogodę i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, może jednak blaknąć na słońcu i cechuje się niską trwałością. Plecione meble zazwyczaj cechują się skomplikowaną pielęgnacją i brakiem odporności na wilgoć (ostatnia wada nie dotyczy jednak technorattanu). Metalowe meble pozostają najbardziej wytrzymałe, jednak ich ciężar i skłonność do nagrzewania na słońcu czynią je mniej funkcjonalnymi.

Mobilność

Mobilność to niezwykle ważna kwestia w przypadku mebli ogrodowych, ponieważ wiele z nich wymaga ochrony przed złymi warunkami atmosferycznymi w okresie jesieni lub zimy. Warto przed zakupem sprawdzić, czy są one ciężkie, czy jesteśmy w stanie samodzielnie je przenieść, oraz czy mamy gdzie je schować i jesteśmy w stanie przetransportować je w to miejsce po upływie lata. Przy tej okazji warto zastanowić się także, ile miejsca zajmują, i czy na pewno zmieszczą się tam, gdzie planujemy je schować. Dla wielu dobrze sprawdzają się meble składane, pozwalające na łatwiejsze przechowanie i przeniesienie.

Forma

Jakie meble ogrodowe wybrać – krzesła, ławy, a może leżaki lub siedziska? Tu wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Osoba, która przyjmuje gości w ogrodzie, może potrzebować stołu i dużej liczby krzeseł. Dla tych, dla których priorytetem jest opalanie i wylegiwanie na słońcu, przeznaczony jest szeroki wybór mebli do wypoczynku w pozycji leżącej lub półsiedzącej. Dużym ograniczeniem w kwestii wyboru jest przestrzeń. Musimy mieć gdzie ustawić meble, a także posiadać miejsce, w którym mogłyby spokojnie przeczekać chłodniejsze miesiące bez narażenia na złe warunki atmosferyczne. Jeśli stanowi to problem, warto zastanowić się nad wyborem mebli składanych. Gdy na przeszkodzie do zakupu wszystkich niezbędnych rodzajów mebli staje nam cena, możemy zastanowić się nad tym, jak zaoszczędzić. Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z kuponów rabatowych oraz innych ofert promocyjnych. Meble Firany kupon rabatowy lub Decofire kod rabatowy pomogą nam zakupić produkty uznanych firm w atrakcyjnej cenie.

Ogrodowe meble to wspaniała inwestycja, pozwalająca na bardzo komfortowe spędzanie czasu w okresie letnim. Dzięki nim, w pełni wykorzystamy walory słonecznej pogody. Posiadając odpowiednią wiedzę oraz upewniając się, że wybrany komplet odpowiada naszym potrzebom, z łatwością uczynimy nasz ogród cudownym miejscem wypoczynku.