Meble drewniane – czy warto w nie zainwestować?

Odpowiednio dobrane meble są bardzo istotnym elementem wpływającym na estetykę wnętrza, lecz także zapewniają wysoką funkcjonalność. Trwałe i wytrzymałe meble zazwyczaj są zakupem na lata, a nawet dekady. Warto więc wybierać meble trwałe, które dają równocześnie komfort użytkowania i zapewniają wysoką estetykę. Jedyny materiał, który spełnia wszystkie te kryteria to drewno. Dlaczego warto zakupić meble drewniane?

Elegancja

Niewątpliwym argumentem, który przekonuje większość użytkowników do zakupu mebli z drewna, jest fakt ich pięknego, naturalnego wyglądu. Taki materiał zawsze będzie prezentował się lepiej, niż sztuczne zamienniki, np. z płyty wiórowej czy MDF. Na pierwszy rzut oka takie meble wydają się estetyczne, jednak po krótkim czasie uwidaczniają się ich wszystkie mankamenty.

Przy odpowiedniej pielęgnacji meble drewniane wyglądają jak nowe, nawet po długim czasie użytkowania.

Trwałość

Dużym atutem mebli drewnianych jest ich wysoka wytrzymałość. Na próżno szukać zamienników, które odznaczałyby się takim poziomem odporności na czynniki zewnętrzne. Nierzadko obserwuje się sytuacje, gdzie meble z drewna służą kilku pokoleniom. Nie straszne są im zabawy dziecięce, remonty, kurz i zadrapania.

Uniwersalność

Meble drewniane cechują się dużą uniwersalnością. Wpasuje się niemal idealnie w każde pomieszczenie, niezależnie od stylu wykończenia. Doskonale współgrają z metale, szkłem, a potężne konstrukcje idealnie odnajdą się w stylu glamour. Meble drewniane wyglądają dobrze w każdym otoczeniu.

Unikalność

Ci, którzy lubią się wyróżniać, na pewno pokochają fakt, iż nie ma dwóch takich samych mebli z drewna. Każdy drewniany kawałek jest inny, a każdy element będzie miał inne zabarwienie, czy układ słojów. Kupując meble z drewna, mamy pewność, że nikt nie będzie posiadał takiego samego wzoru.

Naturalność

Ostatnią zaletą wyboru mebli z drewna, którą dzisiaj wymienimy, jest ich naturalność. W przeciwieństwie do innych, sztucznych zamienników nie wydzielają one pod wpływem różnych czynników, czy wysokich temperatur szkodliwych substancji, które działają niekorzystnie na organizm ludzki. Drewno ma właściwości antystatyczne, nie przyciąga kurzu, jest to więc dobry wybór dla alergików.