Lepsze warunki dla zwierzaków z legnickiego schroniska

Pod koniec ubiegłego roku legnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zrealizowało zadanie w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2022 na pozyskanie pawilonu integracyjno-edukacyjnego i altany. W ramach inwestycji pozyskano i zamontowano pawilon o wymiarach 6×3 m i wysokości 2,40 m wraz ze składanymi stołami konferencyjnymi i drewnianymi krzesłami dla wolontariuszy. Dodatkowo otrzymali drewnianą altanę o wymiarach 4×5 m z drewnianą podłogą i dwoma stołami, co było związane z rozbudową schroniska.

W ramach LBO 2021 przy schronisku powstał bezpieczny, całoroczny teren dla kotów, z ogrzewanym pawilonem i terenem ogrodzonym. Dodatkowo do istniejących boksów dołączono wybiegi dla psów, a także zakupiono niezbędne elementy do pawilonu i wybiegów.
W poprzednich latach dobudowano 38 nowych bud dla psów, zakupiono materace ortopedyczne, regulowane stojaki na miski, tunele agility, lampy bakteriobójcze, zestaw diagnostyczny z otoskopem i stoliki zabiegowe, a także wyremontowano m.in. wiele boksów.
Nadzór nad schroniskiem sprawuje Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W ostatnich latach dzięki miejskim dotacjom udało się wyremontować około 40 boksów. Dodatkowo wybudowano teren dla czworonogów.